لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۴۳

ضوابط جديد برای تسريع در گرفتن ويزای سفر به آمريکا از امارات


ضوابط جديد برای تسريع در گرفتن ويزای سفربه آمريکا وزارت امورخارجه آمريکا، سفارت آمريکا در ابوظبی و کنسولگری آمريکا در دوبی برای تسريع در رسيدگی به درخواست های ويزای سفر به آمريکا ضوابط جديدی وضع کرده اند که تکميل فرم های درخواست از طريق اينترنت بخشی از آنهاست. جزئيات اين ضوابط در اعلاميه هائی که روز چهاردهم فوريه ۲۰۰۶ به هردو زبان فارسی و انگليسی منتشر شد، منعکس است . اعلاميه فارسی از اين قرار است:

اعلان جديد

14 فوريه 2006

براى مسافرت به آمريكا :داشتن فرم الكترونيكی اجباری مى باشد

وزارت امور خارجه در ايالات متحده آمريكا، سفارت آمريكا در ابوظبى و كنسولگرى امريكا در دبى در جهت سريع تر كردن مراحل گرفتن ويزاى توريستى به آمريكا قدم جديدى برداشته است. مهمترين بخش اين اقدام استفاده كردن از فرمهاى الكترونيكى (EVAF) Electronic Visa Application Form مى باشد براى سريعتر كردن مراحل ويزاى توريستى امريكا داشتن اين فرمها اجبارى مى باشد.

طرز استفاده از فرمهاى ( (EVAF

فرم الكترونيكى EVAF بسيار اسان و ساده مى باشد. اين فرم را تنها از طريق انترنت مى توان بدست اورد. اين فرم انترنتى را تنها بايد ONLINE يعنى از طريق انترنت پر كرده شود. استفاده ازاين فرم EVAF باعث مى شود كه وقت كمترى براى وارد كردن اطلاعات متقاضى به سيستم گرفته شود و همچنين متقاضى مدت زمان كمترى را در كنسولگرى براى مصاحبه به سر برد.

اجبارى شدن فرمهاى الكترونيكى( EVAF) براى تمام ويزاهاى غير مهاجرتى از تاريخ 01 مارچ 2006 مى باشد. سفارت ايالات متحده امريكا درابوظبى و كنسولگرى در دبى بعد از اين تاريخ به هيچ عنوان فرمهاى دست نويس شده را قبول نخواهند كرد.

مراحل ديگر براى آسان كردن سفر به آمريكا

علاوه برداشتن فرمهاى EVAF حكومت ايالات متحده امريكا مراحل ديكرى را براى فراهم نمودن امكانات سفر به امريكا در نظر گرفته است:

  • متقاضيان ويزاى تحصيلى و ويزاى درمان ( امراض اورژانسى) براى رفتن به سفارت امريكا در ابوظبى احتياج به وقت از قبل تعيين شده ندارند. متقاضيان اين نوع ويزاى ذكر شده در بالا از كنسولگرى امريكا در دبى وقت سريعتر خواهند گرفت.

  • دانشجويان مى توانند براى گرفتن ويزاى دانشجويى تا 120 روز قبل از شروع ترمهاى تحصيلى اقدام كنند و همچنين مى توانند تا 45 روز قبل از شروع دانشگاه وارد امريكا شوند.

  • متوسط زمان براى وقت گرفتن ويزاى توريستى از سفارت امريكا در ابوظبى بين 1 تا 2 روز كاهش پيدا كرده است و در دبى بين 5 تا 6 روز.

براى كسب اطلاعات بيشتر در مورد اين فرمها و بدست يابى فرم (EVAF) به سايت انترنتى زيرلطفا مراجعه شود :

http://usembassy.state.gov

يا

http://dubai.usconsulate.gov

و "Visas to the U.S. را كليك كنيد

پر كردن فرمها از طريق انترنت به ان معنى نمى باشد كه اين فرمها به صورت اتوماتيك به دست سفارت يا كنسولگرى رسيده است بلكه متقاضى بايد ان را از كامبيوتر Print out كرده مطمئن گردد كه فرم ويزاى (EVAF) و صفحهBARCODE را كه به معناى كامل شدن فرم مى باشد را در روز تاريخ مصاحبه به همراه داشته باشد. افرادى كه فرم دست نويس يا هر نوع فرم ديگر به غير از فرم الكترونيكى (EVAF) داشته باشد به هيچ عنوان مصاحبه نخواهند شد و بايد وقت جديدى همراه با فرم مورد نياز تعيين نمايند.

براى دستيابى به هرگونه اطلاعات بيشتر مى توانيد از طريق E-mail به سفارت ابوظبى يا كنسولگرى دبى سؤالات خود را مطرح نمائيد.

آدرس E-mail ابوظبى: consularabudha@state.gov

آدرس E-mail دبى:dubaivisaenquiry@state.gov

براى دستيابى به اطلاعات از طريق تلفن به سفارت ابوظبى بين ساعت 2:00 تا 4:00 بعد از ظهر از روز شنبه تا چهارشنبه با شماره (. 2662-414-2(0)-971+ )

و در كنسو لگرى دبى با شماره تلفن (6000-311-4(0)-971+ ) بين روزهاى شنبه تا چهارشنبه از ساعت 3:00 تا4:00 بعد از ظهر و هم چنين روزهاى يكشنبه بين ساعت 10:00 صبح تا 4:00 عصر تماس حاصل فرمائيد.

XS
SM
MD
LG