لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۵۴

باز تاب روز جهانی زن در سخنان پرزيدنت بوش


جورج بوش رئيس جمهوری آمريکا نسبت به زنانی که در راستای ترقی و برابری جنسی در ايالات متحده و خارج از آن تلاش کرده اند ادای احترام کرد.

در مراسمی که پيشاپيش روز جهانی زن برگزار شد، پرزيدنت بوش روز سه شنبه به زنانی همانند خانم " روزا پارک " ِ آمريکايی اشاره کرد که پيشگام حقوق مدنی آمريکا شدند وتوانستند مسير تاريخ را تغيير دهند، و سدهای نابرابری زن و مرد را درهم شکنند.

پرزيدنت بوش اضافه کرد نظامهای مردمسالاری هنگامی از قدرت و توانايی کافی برخوردار خواهند بود که زنان نيز در آن مشارکت کامل داشته باشند.

پرزيدنت بوش گفت امروز زنان در سِمَتهای دانشمند و فضا نورد کار ميکنند، و با سربلندی و افتخار در نيروهای مسلح و مقامهای ديگر به خدمت اشتغال دارند.

پرزيدنت بوش همچنين به زنانی که در دولت او خدمت ميکنند، از جمله کاندوليزا رايس وزير امور خارجه آمريکا، مارگارت اسپلينگ وزير آموزش و پرورش، و خانم " کَرِن هيوز" معاون وزارت امور خارجه آمريکا در امور ديپلماسی عمومی ادای احترام کرد.

کوفی عنان نيز به همين مناسبت با انتشار بيانيه ای گفت امسال بُن مايه روز جهانی زن، که در سال جاری نقش زن در تصميم گيری است، نکته اصلی و اساسی پيشرفت و ترقی تمام بشريت بحساب ميآيد.

XS
SM
MD
LG