لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۶

آزمايشهای قلب از بازيکنان شرکت کننده در جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶


فدراسيون بين المللی فوتبال، فيفا، اعلام کرده است؛ تمام بازيکنان ۳۲ کشوری که در بازيهای فينال جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ در آلمان شرکت می کنند، قبل از مسابقات برای تشخيص ناتوانی های بالقوه قلبی تحت آزمايش های پزشکی قرار خواهند گرفت.

اين خبر روز دوشنبه و سه سال پس از درگذشت "مارک ويوين فو" بازيکن پيشين خط ميانه تيم کامرون طی مسابقه ای در جام ۲۰۰۳ کنفدراسيونها، و در سمينار جام جهانی فوتبال اعلام شد که از سوی فيفا در دوسلدورف در آلمان برگزار شده است.

مارک فو که ۲۸ سال داشت در مرحله نيمه نهائی مسابقات بين تيم های کامرون و کلمبيا، ناگهان در وسط ميدان از حال رفت و پزشکياران نتوانستند او را بهوش بيآورند و سپس در بيمارستانی در ليون در فرانسه درگذشت.

فيفا در نظر دارد در تمام ۱۲ استاديومی که جام جهانی در آنها برگزار خواهند شد، دستگاههای کنترل ضربان قلب نصب کند که برای دادن شوک به قلب در صورت ايست آن، مورد استفاده قرار می گيرد.

يری دواک، مأمور بلند پايه پزشکی فيفا می گويد پزشکان برجسته هر ۳۲ تيم نيز مدارکی را امضاء کرده اند که آنان را به انجام اقدامات پيشگيرانه پزشکی، و جلوگيری از استفاده از داروهای توانبخش غيرمجاز (دوپينگ) ملزم می سازد.

XS
SM
MD
LG