لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۱

مروری بر مهمترين  نواسانهای مالی بازارهای جهان در هفته گذشته


پس از سه هفته متوالی افزايش، هفته گذشته بهای سهام در بازار بورس آمريکا کاهش يافت.

بهای ميانگين شاخص صنعتی داجنز چهل واحد، اس اند پی دو واحد، و نزدک شانزده واحد از دست دادند.

روز دوشنبه وزارت خزانه داری آمريکا بيست و يک ميليارد دلار اوراق قرضه سه ماهه با سود سالانه چهار دلار شصت و دو سنت و نوزده ميليارد اوراق قرضه شش ماهه با بهره سالانه چهار دلار و هفتاد و هفت سنت را به معرض فروش خواهد گذاشت.

هفته گذشته بهای سهام در بازار بورس اروپا نيز کاهش يافت.

شاخص مالی تايمز لندن دو واحد، سی ای سی پاريس هشتاد و پنج واحد و داکس فرانکفورت صد و پنجاه واحد از دست دادند.

و اما در ايران در پايان داد و ستدهای روز يکشنبه چهاردهم اسفندماه سال هزار و سيصد و هشتاد و چهار برابر با پنجم ماه مارس سال دو هزار و شش ميلادی، در بازار بورس اوراق بهادار تهران، بهای ميانگين شاخص کل بازار سهام نسبت بروز گذشته سه واحد و نسبت به هفته گذشته 31 واحد از دست داد.

هفته گذشته در بازار طلای نيويورک برارزش طلا شش دلار و بيست و پنج سنت افزوده شد و در آخرين داد و ستدهای روز جمعه هر اونس به مبلغ پانصد و پنجاه و نه دلار و هشتاد و چهار سنت فروخته شد.

روز يکشنبه، بانک ملی ايران ارزش مرجع ارزهای عمده ساير کشورها را در مقابل واحد پولی ايران بدين شرح اعلام کرد. هر دلار آمريکا نه هزار و صد و سی و دو ريال، يورو ده هزار و نهصد و شصت و هشت ريال، پوند انگليس پانزده هزار و نهصد و نود و دو، يکصد ين ژاپن هفت هزار هشتصد و سی هفت ريال، و يک دِرهم اِمارات متحده عربی دو هزار چهار صد و هشتاد و هفت ريال.

XS
SM
MD
LG