لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۰۲

گفتار روز: استفاده رژيم مذهبی از ابزار ترور و وحشت عليه مردم ايران


چشم انداز دست يابی ايران، يک کشور فعال حامی تروريسم، به جنگ افزار اتمي، برای جهانيان نگران کننده است. اما آنچه کمتر به آن توجه می شود، استفاده رژيم مذهبی از ابزار ترور و وحشت عليه مردم ايران است.

پاسخ رژيم به اعتصاب اخير کارکنان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه را در نطر بگيريد. مقامات امنيتی منصور اوصانلو، رئيس اتحاديه کارگران شرکت را دستگير کردند و او را بی آن که بتواند به وکيل مدافع دسترسی داشته باشد، به بند کشيده اند.

ماموران امنيتی به خانه های اعضای کميته اجرائی اتحاديه حمله بردند، همسران دستگير شدگان را کتک زدند.

نيروهای امنيتی با چماق به کارگران اعتصابی حمله ور شدند و صدها نفر را به زندان انداختند. در جائی ديگر، در شهر قم، زمانی که ماموران گردهمائی و تظاهرات آرام صوفيان را، که به بسته شدن خانقاهی معترض بودند، با خشونت برهم زدند، يک هزار نفر دستگير و صدها نفر زخمی شدند.

نيروهای امنيتی با به کار گرفتن چماق ، گاز اشک آور، و مواد منفجره ، معترضين را از خانقاه بيرون کردند و بعد آنجا را با بولدوزر درهم کوبيدند. در شهر اهواز، که در سال ۲۰۰۵ صحنه چندين اعتراض ضد دولتی بود، اخيرا دو مرد در ملاء عام از جرثقيل آويزان شدند. رژيم آنها را به اتهام کار گذاشتن بمب ، بدون رعايت موازين قانونی به مرگ محکوم کرده بود.

" مهدی نواسَري" و " محمد علی افراوي" پيش از اعدام در تلويزيون دولتی و در حالی که ظاهرا به جنايت اعتراف می کردند، نشان داده شدند.

پرزيدنت جرج بوش ماه پيش در سخنانی در لژيون آمريکا در باره جنگ با تروريسم، ماهيت و ويژگی رژيم ايران را محکوم کرد: ايران ملتی است که يک گروه کوچک روحانی آنرا به گروگان گرفته است، اين گروه مردم را به انزوا می کشاند و سرکوب می کند، و آنها را از آزادی های اساسی و حقوق بشر محروم می سازد.... بنابراين، ما در حالی که با جاه طلبی های اتمی رژيم ايران مقابله می کنيم، سعی داريم به مردم ايران نزديک شويم و از اشتياق آنها برای ساختن يک جامعه آزاد، دمکرات وشفاف، پشتيبانی کنيم.

برای رسيدن به اين هدف، پرزيدنت بوش از کنگره درخواست کرده است۷۵ميليون دلار اضافی به منظور گسترش دمکراسی در ايران تصويب کند. او می گويد : آزادی در خاورميانه، ايجاب می کند که مردم ايران آزاد باشند.

XS
SM
MD
LG