لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۹

طالبانی ميگويد دور دوم نخست وزيری الجعفری می تواند مانع وحدت درعراق شود


جلال طالبانی رئيس جمهوری عراق بر نياز به يک دولت وحدت ملی تاکيد گذاشته است، و اين درحالی است که خشونت های فرقه ای در کشورش ادامه دارد.

آقای طالبانی امروز، شنبه، گفت دور دوم نخست وزيری ابراهيم ال جعفری، نخست وزير شيعه می تواند مانع وحدت شود.

آقای ال جعفری برای متوقف نکردن خشونتی که
" hspace=2 src="/persian/images/ap_iraq_Ibrahim_al-Jaafar_16feb06_eng_0.jpg" width=150 align=right vspace=2 border=0>ناشی از بمب گذاری بيست و دوم فوريه در يک حرم شيعه بود، مورد انتقاد قرار گرفته است.

اين خشونت که صدها کشته بجای گذاشت، به تلاش های شکل بخشيدن به يک دولت فراگير لطمه زده است.

مقامات عراقی ميگويند انفجاری که امروز در يک ترمينال مينی بوس ها در حومه جنوبی بغداد رخ داد، هفت نفر را کشت و دست کم بيست نفر را مجروح کرد.

بيان جابر وزير کشور عراق امروز قول داد که ضمن اقدام برای منحل ساختن تشکيلات شبه نظامی گروههای فرقه ای آنها را در واحدهای پليس،مرزبانی و ارتش ادغام کند.

روز جمعه ژنرال جرح کيسی، فرمانده ارشد نظامی آمريکا در عراق گفته بود بنظر ميرسد خشونت های پس از بمب گذاری در حرم فروکش کرده است. ژنرال کيسی گفت القاعده و گروههای وابسته به آن به احتمال قوی مسئول بمب گذاری در حرم عسکريين در سامرا بودند.

وی همچنين گفت ارتش آمريکا امنيت را در اطراف اماکن مذهبی بيشتر کرده تا از حملات ديگر که می تواند به تشديد خشونت در عراق جنگ زده منجر شود جلوگيری کند.

XS
SM
MD
LG