لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۰۲

محدوديتهای رسانه ها برای تهيه گزارش از بازيهای فينال جام جهانی فوتبال


سپ بلاتر رئيس فدراسيون بين المللی فوتبال، فيفا، می گويد محدوديتهای رسانه های گروهی برای تهيه گزارش از بازيهای فينال جام جهانی فوتبال طی برگزاری مسابقات امسال در آلمان همچنان رعايت خواهند شد.

سپ بلاتر در نامه ای که به اتحاديه جهانی روزنامه ها نوشته است می گويد او تغييری در مقررات مربوط به استفاده از عکسهای مسابقات در آلمان که عدم استفاده از تقريبأ تمام عکسهای مسابقات در جايگاههای اينترنتی را ملزم ميسازد، ايجاد نخواهد کرد.

مقامات شرکت INFRONT که صاحب حق چاپ تصاوير مسابقات است می گويند جايگاههای اينترنتی نخواهند توانست بيش از ۵ تصوير از هر يک از دو نيمه وقت معمول مسابقات را نشان دهند. چاپ دو عکس از وقت اضافی، از جمله عکسهای مربوط به ضربات پنالتی در مسابقه مجاز است.

فيفا در آغاز مقرر کرده بود که تصاوير مسابقات تا دو ساعت پس از پايان آنها چاپ نشوند. ولی بعدأ در مقررات تأخير در چاپ تصاوير تسهيلاتی قائل شد.

اتحاديه جهانی روزنامه ها معرف ۱۱ سازمان خبری و ۱۸ هزار روزنامه است. مقامات اين اتحاديه می گويند درباره موضوع برخورداری از حق چاپ تصاوير مسابقات فينال جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ ، با دولت آلمان، اسپانسرها، و سازمان های اروپائی مذاکره خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG