لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۴۰

پرزيدنت بوش ميگويد عمليات تعقيب بن لادن خوب پيش ميرود


پرزيدنت بوش ميگويد آمريکا به بازسازی افغانستان پای بند است و اطمينان دارد عدالت و دادگستری در مورد اوساما بن لادن رهبر شبکه تروريستی القاعده اعمال خواهد شد .

پرزيدنت بوش امروز در جريان سفری غير منتظره به کابل گفت آمريکا، افغانستان و پاکستان در نبرد با تروريسم به عنوان شريک با يکديگر همکاری دارند.

پرزيدنت بوش که در يک کنفرانس خبری مشترک با حامد کرزی رئيس جمهوری افغانستان در کابل با خبرنگاران صحبت ميکرد گفت نيروهای هر سه کشور در جستجو و تعقيب اوسامه بن لادن و ديگر اعضای شبکه تروريستی القاعده هستند.

رئيس جمهوری آمريکا با قاطعيت گفت بن لادن ، که آمريکا وی را مسئول حملات تروريستی يازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ به نيويورک و واشنگتن می شناسد، دستگير خواهد شد.

سفر پرزيدنت بوش به افغانستان ، تغيير مسيری پنجساعته در برنامه سفر اعلام شده او به هند و پاکستان بود که به دلائل امنيتی تا ورود وی به کابل اعلام نشده بود.

پرزيدنت بوش گفت در نظر دارد در ملاقات با پرويز مشرف رئيس جمهوری پاکستان مسئله نفوذ های مرزی ستيزه گران را مطرح کند.

انتظار ميرود پرزيدنت بوش در هند در باره تکميل موافقتنامه ای در مورد تکنولوژی اتمی غير نظامی با مقامات هند صحبت کند که پيش بينی ميشد اين هفته به امضاء برسد و اکنون گفته ميشود ممکن است امضای آن به بعد موکول شود.

XS
SM
MD
LG