لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۴

مروری بر آخرين نوسانهای مالی جهان در هفته گذشته


هفته گذشته بهای سهام در بازار بورس آمريکا متفاوت بود.

بهای ميانگين شاخص صنعتی داجنز عليرغم اينکه که در روز چهارشنبه هفته گذشته به يازده هزار صد سی هفت رسيد که بالاترين ميزان اين شاخص در پنجاه و شش ماه اخير بود، ولی سپس تنزل کرد و پنجاه و سه واحد از دست داد، ولی اس اند پی يک واحد و نزدک پنج واحد بدست آوردند.

روز دوشنبه وزارت خزانه داری آمريکا بيست و يک ميليارد دلار اوراق قرضه سه ماهه با سود سالانه چهار دلار شش و نوزده ميليارد اوراق قرضه شش ماهه با بهره سالانه چهار دلار و هفتاد و چهار سنت را به معرض فروش خواهد گذاشت.

هفته گذشته بهای سهام در بازار بورس اروپا نيز متفاوت بود.

شاخص مالی تايمز لندن نسبت بروز دوشنبه هفته گذشته دو واحد از دست داد ولی سی ای سی پاريس نود و چهار واحد و داکس فرانکفورت هفتاد و هفت واحد کسب کردند.

در ايران در پايان داد و ستدهای روز يکشنبه هفتم اسفندماه سال هزار و سيصد و هشتاد و چهار برابر با بيست ششم ماه فوريه سال دو هزار و شش ميلادی، در بازار بورس اوراق بهادار تهران، بهای ميانگين شاخص کل بازار سهام نسبت بروز گذشته سه واحد از دست داد.

هفته گذشته در بازار طلای نيويورک برارزش طلا سه دلار و بيست و يک سنت افزوده شد و در آخرين داد و ستدهای روز جمعه هر اونس به مبلغ پانصد و پنجاه و نه دلار و هشتاد و چهار سنت فروخته شد.

XS
SM
MD
LG