لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۵

گفتار روز: تعهد مالی جمهوری اسلامی به دولت فلسطينی حماس


رژيم مذهبی ايران تعهد کرده است از حکومت خودگردان فلسطينيان به رهبری « حماس » ، از جهت مالی حمايت کند . علاوه بر اين ، رژيم مذهبی ايران ، حماس را ترغيب کرده است ، تلاشهای خشونت بار خود را عليه ، اسرائيل ادامه دهد .

آيت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی گفته است ، تنها راه موفقيت عليه رژيم اشغالگر ( اسرائيل ) ، تداوم مقاومت است .

پرزيدنت جرج دابليوبوش ، رئيس جمهوری آمريکا می گويد : دولت آمريکا ، از دولتی که به رهبری « حماس » باشد حمايت نخواهد کرد ... مگر اينکه ، « حماس » تروريسم را نفی کند و حق موجوديت اسرائيل را به رسميت بشناسد .

سازمان ملل متحد ، اتحاديه اروپا ، روسيه ، مصر ، و عمرو موسی ، دبير کل اتحاديه عرب ، جملگی از « حماس » دعوت کرده اند خشونت را نفی کند و راه حلی را که بر مذاکره و مصالحه استوار باشد ، بپذيرد.

ادم ارلی ، سخنگوی وزارت امورخارجه آمريکا می گويد : نظرات دولت آمريکا روشن و بدون ابهام است ... و اکثر کشورهای جامعه بين المللی نيز ، همين نظرات را می پذيرند : سخنگو می گويد : « تنها راه حل عملی برای تحقق اميدها ، آرزوها ، و آمال مردم فلسطين ، راه حل مذاکره و در نهايت ، تشکيل يک کشور فلسطينی است . »

سخنگو می افزايد : « نکته قابل توجه اين است که در دنيا ، تنها ۲ کشور هستند که مبارزه مسلحانه را عليه اسرائيل تاييد می کنند ، و آن ۲ کشور نيز ايران و سوريه هستند .

اين ۲کشور ، فلسطينيا را ترغيب می کنند از شناسايی اسرائيل سرباز زنند .. و معتقدند که راه وصول به خواسته های فلسطينيان ، راه خشونت است . »

سخنگوی وزارت امورخارجه آمريکا می گويد : « در صورتيکه ايران و سوريه کماکان از خشونت و ترور حمايت کنند ، تنها نتيجه آن ، افزايش دامنه انزوای خود آنان ، و نيز ، سست کردن شالوده کاخ آرزوهای کسانی است که وانمود می کنند مورد حمايت آنها هستند . » کاندوليزا رايس ، وزير امورخارجه آمريکا می گويد : تامين نيازمنديهای انسانی فلسطينيان از نهايت اهميت برخوردار است ، اما ، « حماس » ، يک سازمان تروريستی است و بايد يکی از دوراه را برگزيند ... وزير امورخارجه آمريکا می افزايد : شما نمی توانيد ، زندگی بهتر ، توام با صلح و صفا را برای مردم خود به ارمغان آوريد ... اگر به صلح معتقد نباشيد ... خانم رايس می گويد : برای آمريکا ، هيچ چيزی بهتر و بالاتر از موفقيت « حماس » نيست ، اما موفقيت زمانی حاصل می شود که ، بر پايه « صلح » استوار باشد . خانم رايس می گويد ، ما منتظر می مانيم تا به بينيم که « حماس » کدام راه را انتخاب می کند .

XS
SM
MD
LG