لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۶:۲۹

پرزيدنت بوش توليد انرژی را مسئله ای در ارتباط با امنيت ملی خواند


پرزيدنت بوش، رئيس جمهوری آمريکا، بمنظور ترويج و تشريح سياست های انرژی دولت برای مردم که به پايان دادن وابستگی آمريکا به واردات نفت از کشورهای خارجی کمک ميکند، در حال سفر به نقاط مختلف آمريکاست.

پرزيدنت بوش ميگويد سرمايه گذاری بر روی منابع ديگر انرژی وابستگی آمريکا را به نفت کشورهای خارجی کاهش ميدهد.

رئيس جمهوری آمريکا نگران امنيت آمريکا در رابطه با وابستگی آمريکا به نفت کشورهای خارجی، بويژه مناطقی است که مردم آن با ارزش ها، سبک زندگی، و سياست های آمريکا موافق نيستند.

پرزيدنت بوش هنگام توقف خود در ايالت "ويسکانسين" آمريکا انرژی را يک مسئله ملی و امنيتی خواند و از مردم مصراً خواست در پی توسعه روش های جديدی برای سوخت تميزتر ذغال سنگ باشند و ساختن نيروگاهای اتمی را از سر گيرند.

رئيس جمهوری آمريکا همچنين تلاشهای دولت را در توسعه پژوهش های توليد انرژی خورشيدی، باد، و انتقال آسان تر واردات گاز طبيعی مايع بر شمرد.

پرزيدنت بوش که بيانات خود در کارخانه ای که باطری برای خودروهای دوگانه سوز توليد ميکند ايراد ميکرد افزود پيشرفتهای شگفت انگيز ديگری در زمينه تکنولوژی انرژی در آمريکا در شرف تکميل است که به بزودی به بازار عرضه خواهد شد.

بسياری از نمايندگان حزب دموکرات آمريکا از برنامه های انرژی پرزيدنت بوش انتقاد کرده اند و ميگويند اين طرحها احتمالاً کمکی به مصرف کنندگان نخواهند کرد تا بتوانند از عهده قيمت های بالای کنونی مواد سوختی بر آيند.

XS
SM
MD
LG