لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۰:۳۵

در انفجار يک اتومبيل در محله شيعه نشين در بغداد ۲۱ تن کشته شدند


پلیس عراق می گويد در انفجار یک اتومبیل بمب گذاری شده در بازاری در بغداد، دست کم ۲۱ تن کشته شده اند. به گفته پلیس ، در انفجار که در محله شیعه نشین "دوَرع" در جنوب بغداد روی داد، ۲۵ نفر نیز مجروح شدند.

پیشتر، در روز سه شنبه، در انفجار بمبی در جاده ای در غرب بغداد، یک پلیس عراقی جانسپرد. و وزیر امور جابجائی و مهاجرت عراق، از انفجار بمب دیگری در شرق بغداد جان بدر برد، اما سه نفر از محافظان او مجروح شدند.

این حملات در حالی صورت گرفت که جک استرا وزیر امور خارجه بریتانیا به بغداد رفته است. او روز سه شنبه در پی دیداری با جلال طالبانی رئیس جمهوری عراق در بغداد، خواهان تشکیل یک دولت وحدت ملی که در استیلای یک گروه مذهبی نباشد، شد.

ابراهیم الجعفری نخست وزیر عراق نظر جک استرا را رد کرد و گفت انتخاب دولت یک موضوع داخلی است.

در این میان، مقامات اردن اعلام کردند یک راننده سفارت آن کشور در بغداد، که از ماه دسامبر در عراق به گروگان گرفته شده بود، آزاد شده است.

بار ديگر خانواده جیل کارول خبرنگار آمریکائی، خواهان آزادی او شده اند. چند روز پیش از پایان ضرب الاجلی که ربایندگان کارول در عراق تعیین کرده اند، خانواده او درخواست خود را در بیانه ای که گروه گزارشگران بدون مرز منتشر کرد، مطرح ساختند.

پدر جیل کارول گفت دختر او و هزاران خبرنگار دیگر سعی دارند هر روز جهانیان را از واقعیت ها آگاه سازند، و این چیزی است که اینک در عراق به ويژه مهم است. خانواده جیل کارول همچنین درخواست کرده است دو خبرنگار عراقی نیز که به گروگان گرفته شده اند، آزاد شوند.

XS
SM
MD
LG