لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۷

اخراج دو اسکی باز اتريشی از بازيهای المپيک زمستانی


در پی يورش مقامات مسئول به محل اقامت تيم اسکی نورديک اتريش در المپيک تورين که در رابطه با استفاده از داروهای توانبخش غيرمجاز صورت گرفت، دو اسکی باز اتريشی از تيم المپيک آنکشور اخراج شدند و يکی از سرمربيان تيم نيز از کار برکنار شده است.

ولفگانگ راتمن و ولفگانگ پرنر در پی يورش مقامات، بدون اجازه دهکده المپيک را ترک کردند و بهمين دليل از تيم اخراج شدند. والتر ماير سرمربی تيم بياتلون و اسکی صحرائی تيم المپيک اتريش که در همان شب تلاش کرد با اتومبيل از ايتاليا بگريزد، پس از گذر از مرز ايتاليا و اتريش و در حاليکه پليس اتريش او را تعقيب ميکرد بشدت به مانعی که پليس در جاده ايجاد کرده بود برخورد و پليس او را بازداشت کرد.

پليس اتريش می گويد او که ظاهرأ بيش از حد مشروب الکلی خورده بود با اتهامات مختلفی روبرو است. کميته بين المللی المپيک، ماير را بدليل اتهامات ناشی از مشارکت در ماجرای دوپينگ در المپيک زمستانی ۲۰۰۲ در سالت ليک سيتی از شرکت در مسابقات المپيک ۲۰۰۶ در تورين و همچنين ۲۰۱۰ در ونکوور در کانادا محروم کرده بود و حضور او در محل سکونت اسکی بازان اتريشی باعث شد که پليس ايتاليا شبانه و درست ساعاتی قبل از اسکی امدادی تيم به آن يورش ببرد.

مقامات مسئول، ۱۰ اسکی باز اتريشی را از لحاظ دوپينگ تحت آزمايش قرار دادند. مقامات ايتاليا می گويند تعدادی آمپول و وسائل پزشکی، طی جستجوی محل و در ميان يک کيسه پلاستيکی که در آغاز يورش از پنجره به بيرون پرتاب شد پيدا کرده اند. اتريشی ها هرگونه استفاده از دوپينگ را رد کرده اند.

پليس ايتاليا بموجب قوانين کشور که دوپينگ را يک بزهکاری جنائی تلقی می کند، در اين يورش شرکت کردند. تيم اتريش در اسکی صحرائی امدادی ۴ در ۱۰ کيلومتر مردان در روز يکشنبه شرکت کرد و در ميان ۱۶ تيم شرکت کننده در مکان آخر قرار گرفت.

XS
SM
MD
LG