لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۱

مروری بر مهمترين نوسان های مالی هفته گذشته جهان


هفته گذشته بهای سهام در بازار بورس آمريکا افزايش يافت.

شاخص ميانگين صنعتی داجنز صد و نود شش واحد بدست آورد و از مرز يازده هزار گذشت و به بالاترين ميزان ارزش خود در پنجاه و شش ماه اخير رسيد. هفته گذشته شاخص های اس اند پی و نزدک نيز هرکدام بيست واحد کسب کردند.

روز دوشنبه بازار بورس اوراق قرضه آمريکا بمناسبت "پرزيدنت دی" بسته خواهد بود ولی روز سه شنبه وزارت خزانه داری آمريکا بيست ميليارد دلار اوراق قرضه سه ماهه با سود سالانه چهار دلار پنجاه و شش سنت و هجده ميليارد اوراق قرضه شش ماهه با بهره سالانه چهار دلار و هشتاد و پنج سنت را به معرض فروش خواهد گذاشت.

هفته گذشته بهای سهام در بازار بورس اروپا نيز افزايش يافت.

شاخص مالی تايمز لندن پنجاه و دو واحد، سی ای سی پاريس چهل و سه واحد، و داکس فرنکفورت بيست و نه واحد بدست آوردند.

در ايران در پايان داد و ستدهای روز يکشنبه سی ام بهمن ماه سال هزار و سيصد و هشتاد و چهار برابر با نوزدهم ماه فوريه سال دو هزار و شش ميلادی، در بازار بورس اوراق بهادار تهران، بهای ميانگين شاخص کل بازار سهام نسبت بروز گذشته هشت واحد بدست آورد ولی در مقايسه با يکشنبه گذشته سی و شش واحد از دست داد.

هفته گذشته در بازار طلای نيويورک برارزش طلا دوازده دلار و پانزده سنت افزوده شد و در آخرين داد و ستدهای روز جمعه هر اونس به مبلغ پانصد و پنجاه و دو دلار و ده سنت فروخته شد.

روز يکشنبه، در بانک توسعه صادرات ايران ارزهای عمده ساير کشورها در برابر واحد پولی ايران بدين شرح فروخته شدند.

هر دلار آمريکا نه هزار و صد و بيست نه ريال، يورو ده هزار و نهصد و بيست و نه ريال، پوند انگليس پانزده هزار و نهصد و چهل ريال، يکصد ين ژاپن هفت هزار هفتصد و هفتاد و سه ريال، و يک دِرهم اِمارات متحده عربی دو هزار چهار صد و هشتاد و نه ريال.

XS
SM
MD
LG