لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۱:۵۵

برگزاری بازيهای المپيک بدون اسپانسر ميسر نمی شود


برگزاری بازيهای المپيک بدون کمک مالی شرکت های بزرگ جهان که ميلياردها دلار برای تأمين ايجاد ساختار زيربنای مسابقات می پردازند، ميسر نمی شود.

فروش حق پخش مستقيم جريان مسابقات از طريق تلويزيون بين سالهای ۲۰۰۱ و ۲۰۰۴ حدود ۲.۲۳ ميليارد دلار يا ۵۳ درصد درآمد برگزارکنندگان مسابقات را فراهم کرد و شرکتهای بزرگ که برای کالاهای خود تبليغات می کنند ۱.۴۶ ميليارد دلار يا ۳۴ درصد و فروش بليط های تماشای مسابقات ۴۴۱ ميليون دلار، يا ۱۱ درصد درآمد برای تأمين برگزاری مسابقات را بوجود آورد.

حدود ۸۷ ميليون دلار يا دو درصد درآمد المپيک نيز از طريق فروش يادبودهای المپيک تأمين شد. از جمله شرکتهای بزرگی که در المپيک به تبليغ کالاهای خود پرداخته اند، جنرال الکتريک، کوکاکولا، کداک و هتل هيلتون را می توان نام برد.

جفری ديسکين يکی از مقامات برجسته هيلتون می گويد: "يکی از هدفهای ما اينستکه واقعأ اثرگذار بشوييم. منظورم اينستکه ما می خواهيم از ورزشکاران حمايت کنيم و اگر بتوانيم آنها را در کسب اهدافشان ياری بدهيم باعث افتخار همه ما خواهد شد."

در رده بندی مدال داران، نروژ با ۱۳ مدال در مجموع و يک مدال طلا پيشتاز است. آلمان و روسيه هريک ۵ مدال طلا و ۱۱ مدال در مجموع کسب کرده اند. تيم آمريکا ۶ مدال طلا دارد که بيشترين تعداد مدالهای طلا در رده بندی است و در مجموع ۱۰ مدال کسب کرده است. کانادا با يک مدال طلا و ۹ مدال در مجموع در مکان پنجم است.

XS
SM
MD
LG