لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۱۰

پرزيدنت بوش: اقتصاد آمريکا از اقتصاد باز سازی به اقتصاد توسعه مبدل شده است


پرزيدنت بوش، رئيس جمهوری آمريکا ميگويد اقتصاد آمريکا بعد از توفانهای دريائی سال گذشته از اقتصادی در حال باز سازی به اقتصادی در حال توسعه مبدل شده است.

با توجه به رشد بازار اشتغال، و کاهش بيکاری و تورم در آمريکا، رئيس جمهوری آمريکا پيش بينی ميکند رشد اقتصادی آمريکا در سال جاری نيز با نرخی مشابه با سال گذشته ادامه خواهد يافت.

گزارش ديگری که بدنبال و در تأئيد پيش بينی پرزيدنت بوش همين هفته انتشار يافت خبر افزايش خريد مصرف کنندگان در آمريکاست.

به گزارش وزارت بازرگانی آمريکا، ميزان خريد مصرف کنندگان در آمريکا در ماه گذشته دو برابر بيشتر از پيش بينی کارشناسان اقتصادی بود که سريعترين رشد را در دو سال اخير نشان ميداد. ميزان خريد مصرف کنندگان دو سوم اقتصاد آمريکا را تشکيل ميدهد.

و سرانجام "بن برنانکی"، رئيس جديد بانک آمريکا تصوير ديگری از اقتصاد آمريکا را در سال جاری نشان ميدهد.

رئيس جديد بانک مرکزی آمريکا ميگويد رشد اقتصادی آمريکا در سال دو هزار و پنج بسيار چشم گير بوده است و در سال جاری نيز به اين روند ادامه خواهد داد.

ولی اقای "برنانکی" در اولين گزارش اقتصادی خود به کميته خدمات مالی کنگره آمريکا و گفت در حال حاضر اقتصاد آمريکا از کليه امکانات خود استفاده ميکند و ادامه رشد اقتصادی آمريکا مستلزم افزايش دستمزد و سرمايه گذاری بيشتر در وسائل توليد است که اين دو ميتوانند منجر به افزايش تورم شوند.

آقای برنانکی همچنين اظهار داشت انتظار ميرود در سال جاری نرخ خانه سازی و بهای منازل با سرعت بيشتری کاهش يابند که با رشد اقتصادی آمريکاهماهنگ نيست.

در حال حاضر اقتصاد آمريکا برای پنجمين سال متوالی رشد کرده است، ميزان بيکاری در پائين ترين سطح خود در چهار سال اخير است، ميزان خريد مصرف کنندگان برای پنجمين ماه متوالی افزايش يافته است.

XS
SM
MD
LG