لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۰

رايس ايران را چالشی استراتژيک برای آمريکا وتمامی جهان دانست


وزیر امور خارجه آمریکا ایران را یک چالش استراتژیک برای آمریکا و تمام جهان توصیف کرده است.

کاندولیزا رایس روز چهارشنبه در کمیته مناسبات خارجی سنا گفت آمریکا فعالانه با سیاست های ایران در براندازی سیاسی، تروریسم و پشتیبانی از افراط گرائی اسلامی مقابله خواهد کرد.

خانم رایس افزود وزارت امور خارجه قصد دارد از کنگره درخواست کند در سال جاری ۷۵ میلیون دلار دیگر برای پیشبرد دمکراسی در ایران تصویب کند. او گفت از این پول برای پخش برنامه های راديوئی و تلویزیونی و اجرای برنامه های مبادله برای دانشجویان ایران استفاده خواهد شد.

خانم رایس گفت ایران برای آن که اقداماتی جدی علیه آن صورت گیرد، دلایل خوبی فراهم می آورد. خانم رايس افزود اینک که پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارجاع شده است، گزینه های بیشتری در دسترس قرار دارد. وزیر امور خارجه آمریکا گفت هفته آینده برای گفت و گو در باره ایران به منطقه خلیج فارس خواهد رفت

وزیر امور خارجه آمریکا در حالی در کمیته مناسبات خارجی سنا حضور یافت که بر فشار بین المللی بر ایران برای رها ساختن برنامه اتمی خود افزوده می شود. او تاکید کرد که آمریکا نمی خواهد مردم ایران را از دسترسی به نیروی اتمی برای تولید برق محروم سازد.

رهبران روسیه و فرانسه روز سه شنبه از ایران خواستند تمام فعالیت های غنی سازی را متوقف کند. چین خواست برای کاهش از تنش فزاینده بر سر برنامه اتمی ایران، بر کوشش های دیپلماتیک افزوده شود.

XS
SM
MD
LG