لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۰

بالا گرفتن مسائل هسته ای ايران و افزايش قيمت جهانی طلا


با بالا گرفتن بحران مسائل هسته ای ايران، و نگرانی از عرضه نفت، ارزش جهانی طلا شديداً افزايش يافته است.

در بازار طلای نيويورک ارزش طلا در ماه جاری به بالاترين ميزان خود در بيست پنج سال اخير رسيد و هر اونس به مبلغ پانصد و هفتاد و پنج دلار و سی و پنج سنت داد و ستد شد.

بگزارش "جرج دوير" خبرنگار صدای آمريکا، بی ثباتی در بسياری از نقاط جهان، سرمايه داران را بسوی بازار طلا کشانده است و ارزش طلا احتمالاً به روند فزاينده کنونی خود همچنان ادامه خواهد داد.

"جيم کرنز"، مشاور سرمايه گذاری در واشنگتن، ميگويد مردم وقتی در جهان بی ثباتی استشمام ميکنند برای اطمينان از حفظ سرمايه خود شروع به خريد طلا ميکنند.

آقای " کرنز" ميافزايد اگر چه خريد طلای زرد در زمانهای بحرانی سرمايه گذاری مناسبی است ولی مانند سهام شرکت ها عمل نميکند و سود خالص نميپردازد و برای بسياری از خريداران خريد طلای زرد سرمايه گذاری مناسبی نيست.

"کرنز" معتقد است سرمايه گذاری در بخش های مختلف مطمئن ترين نوع سرمايه گذاری است. او سرمايه گذاری در نفت و يا طلای سياه را به طلای زرد ترجيح ميدهد و ميگويد در اوضاع کنونی جهان، نفت يک کالای ويژه ايست که بر خلاف طلا بطور روزانه مصرف ميشود و تمام قرائن و شواهد نشان ميدهد که از ارزش آن نه تنها کم نخواهد شد بلکه با توجه به نيازهای فزاينده جهانی به ارزش آن مرتباً افزوده نيز خواهد شد.

XS
SM
MD
LG