لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۰۶

به تعداد متقاضيان بيمه بيکاری در آمريکا افزوده شد


تعداد متقاضيان بيمه بيکاری در آمريکا افزايش يافت.

بگزارش روز پنج شنبه وزارت کار آمريکا، هفته گذشته 4 هزار نفر به تعداد کسانيکه برای اولين بار درخواست کمکهای مالی ناشی از بيکاری کرده اند افزوده شد و تعداد کل متقاضيان بيمه بيکاری در آمريکا را به دويست هفتاد و هفت هزار نفر رساند.

ميانگين تعداد متقاضيان بيمه بيکاری در ماه گذشته به دويست و هفتاد و شش هزار و پانصد و يا سه مميز هشت دهم در صد کل نيروی کار آمريکا بود که پائين ترين ميزان مقتاضيان بيمه بيکاری را از ماه اپريل سال دو هزار تا بحال نشان ميدهد.

کاهش بيکاری و قدرت بازار اشتغال نگرانی از افزايش تورم در آمريکا را افزايش ميدهد.

"مايکل مسکو" رئيس بانک مرکزی آمريکا درشيکاگو ميگويد انتظار ميرود که بانک مرکزی آمريکا برای جلوگيری از تورم همچنان نرخ بهرهای بين بانکی کوتاه مدت فدرال آمريکا را افزايش دهد.

بانک مرکزی آمريکا در در آخرين نشست خود در سی و يکم ماه ژانويه گذشته نرخ بهره های بين بانکی آمريکا کوتاه مدت فدرال آمريکا را برای چهاردهمين بار متوالی در نوزده ماه اخير بيست و پنج صدم در صد افزايش داد و آنرا سالانه به چهار مميز پنجاه سنت رساند.

رئيس بانک مرکزی آمريکا در شيکاگو رشد اقتصادی آمريکا را برای دو سال آينده سه مميز بيست و پنج صدم درصد پيش بينی کرد و در عين حال اظهار داشت از ميزان مصرف مردم کاسته نخواهد شد، و به ميزان سرمايه گذاری در بخش وسائل توليد افزوده خواهد شد.

XS
SM
MD
LG