لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۱۹

کنفرانس انرژی "سرا" با شرکت 1800 نفر گشايش يافت


حدود 1800 نفر از مديران شرکت های نفتی، وزيران نفت، و ساير دست اندرکاران عمده صنعت توليد انرژی، برای شرکت در کنفرانس سالانه "کمبريج ريسرچ اسوشیيتز" موسوم به " هفته سرا" در شهر "هوستون در ايالت تکزاس آمريکا گردهم آمده اند.

اين کنفرانس روز سه شنبه آغاز بکار کرد و روز جمعه همين هفته بکار خود پايان خواهد داد.

بگزارش گِرگ فِلاکِس، خبرنگار صدای آمريکا در هوستون، در صدر موضوعات مورد بحث در اين همايش توسعه منابع ديگر انرژی از جمله انرژی خورشيدی، باد، برق، هيدروژن، و مواد گياهی است.

" جيمز رز فيلد"، مشاور ارشد و يکی از سه پايه گذار کنفرانس "سرا" که در سال 1983 تشکيل شد، به خبرنگار صدای آمريکا گفت در حال حاضر بسياری از کمپانيهای بزرگ نفتی، مانند "شل"، "اکسان موبيل"، و "بی پی"، بمنظور تحقيق و توسعه منابع ديگر انرژی ميلياردها دلار سرمايه گذاری کرده اند.

شرکت "بی پی" بعنوان نمونه تلاش خود را بر روی نيروگاههای برق متمرکز کرده است تا بتواند با استفاده از منابع جديد اين نيروگاهها را بحرکت در آورد.

شرکت کنندگان در کنفرانس انرژی "سرا" وابسته به رشته های مختلف در صنعت توليد انرژی هستند که يکی از مهمترين ويژگيهای اين همايش را در بر ميگرد، از جمله بسياری از نمايندگان کشورهای صادر کننده نفت، يعنی اوپک، نيز در اين کنفرانس حضور دارند و علی نعيمی، وزير نفت عربستان سعودی، يکی از سخنرانان اصلی مراسم گشايش اين همايش است.

پرزيدنت بوش، رئيس جمهوری آمريکا در سخنرانی هفته گذشته خود در اجلاس "اوضاع و سياست های داخلی و خارجی ايالات متحده" خواستار کاهش وابستگی نفتی آمريکا به منابع خارجی شد و تحقيقات بيشتری برای توسعه منابع ديگر انرژی را تاکيد کرد.

طرح استفاده از بنزین "اتانول" که از نيشکر گرفته ميشود، و با موفقيت در کشرر بر ِزيل بمورد اجراء گذاشته شده است يکی ديگر از مواردی است که در کنفرانس "سرا" مورد بحث قرار خواهد گرفت.

XS
SM
MD
LG