لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۵۳

بودجه سال ۲۰۰۷ به مبلغ  دوترليون و هفتصد ميليارد دلار تقديم کنگره آمريکا شد


پرزيدنت بوش، رئيس جمهوری آمريکا، روز دوشنبه بودجه پيشنهادی سال ۲۰۰۷ را، که به مبلغ دوترليون و ۷۰۰ ميليارد دلار است، تقديم کنگره آمريکا کرد.

پرزيدنت بوش در بودجه پيشنهادی سال ۲۰۰۷ در نظر دارد از هزينه های خدمات اجتماعی داخلی آمريکا شديداً بکاهد تا کسری ۴۰۰ ميليارد دلاری بودجه فدرال آمريکا را تا سال ۲۰۱۰ از ميان ببرد.

کسری بودجه آمريکا که ناشی از مازاد هزينه نسبت به درآمد دولت است، در چند سال اخير بخاطر جنگ عراق و افغانستان و توفانهای دريائی اخير امريکا بطور چشم گيری افزايش يافته است.

در بودجه پيشنهادی سال ۲۰۰۷، پرزيدنت بوش در صدد است هزينه برنامه های دفاعی و امنيتی را تا ۵ درصد افزايش دهد و درخواست ۱۲۰ ميليارد دلار اعتبار اضافی برای ادامه جنگ در عراق و افغانستان کرده است.

پرزيدنت بوش همچنين در نظر دارد بمنظور ۱۴ ميليارد دلار صرفه جوئی، بودجه بيش از ۱۴۰ پروژه های مختلف غير نظامی را قطع و يا کاهش دهد.

بر اساس بودجه پيشنهادی پرزيدنت بوش، ۳۶ ميليارد دلار از هزينه بيمه های بهداشتی افراد مسن و ناتوان کاسته ميشود و بودجه وزارت آموزش و پرورش، بازرگانی، انرژی، و کشور نيز کاهش و يا بدون تغيير باقی خواهد ماند.

XS
SM
MD
LG