لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۶

کارائی کارگران آمريکائی کاهش يافت


رشد کارائی کارگران آمريکائی کاهش يافت.

به گزارش وزارت کار آمريکا، رشد کارائی، يعنی ميانگين توليد کارگران در ساعت، در سه ماه چهارم سال گذشته 6 دهم درصد کاهش يافت که از سه ماه سوم سال 2000 تا بحال بيسابقه بوده است.

گزارش وزارت کار آمريکا همچنين حاکيست که هزينه های کارانسانی بکار رفته در توليدات در سه ماه چهارم سال گذشته 3 مميز 5 دهم در صد افزايش يافت که بالا ترين ميزان مخارج کارگری در سال گذشته بوده است.

اقتصاددانان ميگويند که کاهش کارائی کارگران در سه ماهه چهارم سال گذشته بازتاب ضعيف ترين رشد اقتصادی در سه سال اخير و امکانات کمتر شرکتها برای افزايش راندمان کاری کارگران بوده است.

"گلن هابربوش" اقتصاد دان برجسته شرکت سرمايه گذاری "ميزوهو" در نيويورک ميگويد بانک مرکزی آمريکا با توجه به رشد تورم معتقد به افزايش ميانگين دستمزد در آمريکاست.

در همين رابطه، بانک مرکزی آمريکا همين هفته بمنظور جلوگيری از تورم يکبار ديگر، و برای چهاردهمين بار متوالی در 19 ماه گذشته، نرخ بهرهای بين بانکی کوتاه مدت فدرال آمريکا را افزايش داد آنرا به 4 مميز 5 دهم در صد رساند.

بر اساسی گزارش وزارت بازرگانی آمريکا، ميانگين رشد کارائی کارگران در پی 3 مميز 4 دهم در صد در سال 2004، در سال 2005 تنها 2 مميز 7 دهم در صد بود که پائين ترين ميزان رشد را از سال 2001 تا بحال نشان ميدهد.

XS
SM
MD
LG