لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۱۶

مجلس نمايندگان آمريکا لايحه


مجلس نمايندگان آمريکا لايحه بحث انگيز صرفه جوئی در هزينه های بودجه آمريکا را با اختلاف رأی بسيار کمی به تصويب رساند که بموجب آن، ظرف 5 سال آينده، 39 ميليارد دلار از هزينه های بيمه بهداشتی، آموزش و پرورش، و ساير خدمات اجتماعی دولتی کاسته خواهد شد.

اين لايحه که قانون "کاهش کسری بودجه" ناميده شده است، چهارشنبه شب با 216 رای موافق در مقابل 214 رای مخالف و با توجه به گرايشهای حزبی نمايندگان به تصويب رسيد که برای تصويب نهائی و توشيح پرزيدنت بوش، رئيس جمهوری آمريکا به کاخ سفيد واشنگتن فرستاده شد.

قانون "کاهش کسری بودجه" آمريکا شامل کاهش خدمات اجتماعی مانند بيمه های بهداشتی برای افراد فقير و کم درآمد و مسن نيز خواهد شد.

نمايندگان جمهوری خواه مجلس نمايندگان از تصويب اين لايحه پشتيبانی کردند و آنرا گامی قانونی در کنترل و تنظيم هزينه های دولتی خواندند در حاليکه نمايندگان حزب دموکرات مجلس نمايندگان به مفاد اين لايحه حمله کردند و آنرا تجاوز به حقوق دانشجويان، افراد مسن، طبقه کم درآمد و فقير دانستند.

لايحه "کاهش کسری بودجه" آمريکا زمانی به تصويب ميرسد که مجلس سنای آمريکا مشغول رسيدگی به لايحه کاهش ماليات بر در آمد 70 ميليارد دلاری است که از سوی نمايندگان جمهوری خواه مجلس سنای آمريکا پيشنهاد شده است.

در خبری ديگر آمده است که از تعداد متقاضيان بيمه بيکاری در آمريکا کاسته شد.

بگزارش روز پنج شنبه وزارت کار آمريکا، 11 هزار نفر از تعداد کسانيکه برای اولين بار درخواست کمکهای ناشی از بيکاری کرده اند کاسته شد و تعداد کل متقاضيان بيمه بيکاری در آمريکا را به 273 هزار نفر رساند که در 5 سال گذشته بيسابقه بوده است.

XS
SM
MD
LG