لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۶

گروه چهارگانه صلح خاورميانه از حماس طرد خشونت و برسميت شناختن اسرائيل را خواستند


گروه چهارگانه صلح خاورميانه که برای قرارداد صلح اسرائيل وفلسطينيان فعاليت می کند، ازحماس خواسته است خشونت را نفی کند، اسرائيل را به رسميت بشناسد و خود را نسبت به قراردادهای کنونی متعهد بداند.

ديپلمات های اتحاديه اروپا، روسيه، سازمان ملل متحد وآمريکا برای بررسی چگونگی برخورد با دولتی فلسطينی به رهبری حماس که خواستار نابودی اسرائيل است، روزدوشنبه درلندن با يکديگر ديدار کردند.

گروه چهارگانه می گويد کمک کنندگان بين المللی ناگزيرازآن هستند که کمک های خود را به دولت آينده فلسطينی براين پايه قراردهند که آيا دولت جديد خود را نسبت به عدم خشونت وشناسائی اسرائيل متعهد می داند يا نه. سخنگوی حماس می گويد گروه متبوع وی خواست های گروه چهارگانه را رد می کند.

فلسطينيان به صدها ميليون دلار کمک های سالانه خارجی متکی هستند. آمريکا واتحاديه اروپا تهديد کرده اند که اين کمک ها را به حال تعليق درخواهند آورد. اسماعيل هنيه يکی از رهبران ارشد حماس روزدوشنبه به کمک کنندگان اطمينان داد که کمک های خارجی انحصارا صرف تشکيلات زيربنائی وپرداخت مواجب وحقوق افراد خواهد شد. آقای هنيه ازکمک کنندگان خواست نحوه مصرف کمک ها را زيرنظرقراردهند.

XS
SM
MD
LG