لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۳۲

اسرائيل: تا حماس خشونت را طرد نکند با  دولت فلسطينيان حرفی نداريم


احود المرت، کفيل نخست وزيری اسرائيل روز يکشنبه در يک کنفرانس مشترک مطبوعاتی در بيت المقدس بهمراه آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان که از اسرائيل ديدن ميکند گفت تا زمانيکه ستيزه گران گروه حماس از خشونت دست بر ندارند و دولت اسرائيل را به رسميت نشاسند، دولت اسرائيل هيچگونه ارتباطی با حکومتی که برهبری حماس تشکيل شود بر قرار نخواهد کرد.

اسرائيل همچنين ميگويد چنانچه حماس کنترل دولت فلسطينيان را بعهده بگيرد، انتقال ده ها ميليون دلار در رابطه با تخفيف های مالياتی و کمک های مالی ديگر به تشکيلات خود گردان فلسيطينيان را متوقف خواهد کرد. آقای المرت ميافزايد اسرائيل هيچ تمايلی برای انتقال پولهائيکه که برای تروريسم مصرف شود ندارد.

خانم مرکل نيز گفت، تا زمانيکه ستيزه گران گروه حماس از خشونت دست بر ندارند و حق زيست اسرائيل را به رسميت نشاسد، اتحاديه اروپا نيز مانند اسرائيل نميتواند به دولت تحت کنترل حماس کمک کند.

حماس که هفته گذشته حزب حاکم الفتح را در انتخابات پارلمانی شکست داد مسئوليت ده ها حملهء انتحاری عليه اسرائيل را پذيرفته است و قول داده است که کشوراسرائيل را منهدم کند. آقای المرت صبح روز يکشنبه در جمع کابينه اسرائيل گفت جامعه بين المللی از موضع اسرائيل در مورد حماس پشتيبانی ميکند.

در گزارش ديگری آمده بود که خالد مشعل رهبر حماس ديروز گفت گروه ستيزه گر او ، که در انتخابات چهارشنبه گذشته فلسطينيها بر حزب حاکم فتح پيروز شد، برای ادغام تمامی جناحهای مسلح در يک ارتش بمنظور دفاع از قلمرو فلسطينيان آماده است .

آقای مشعل در سوريه صحبت ميکرد، و همزمان گزارشها از برگزاری تظاهرات اعتراضی فعالان فتح و پليس در سراسر کرانه غربی و غزه برای دومين روز متوالی حکايت داشت.

XS
SM
MD
LG