لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۱۲

گزارش روز: مو فقيت حماس در انتخابات فلسطينيان


در انتخابات پارلمانی، فلسطينيان، اکثريت کرسی ها را به اعضاء سازمان حماس دادند که از نظر آمريکا و اتحاديه اروپا بعنوان يک گروه تروريستی شناخته شده است.

فلسطينيان با انجام اين عمل سلطه دراز مدت گروه "فتح را بر سرنوشت خود که بدست "ياسر عرفات" فقيد بناگزاری شده بود در کنار زدند.

"کاندو ليزا رايس" وزير امور خارجه آمريکا ميگويد جريان انتخابات مسالمت آميز بود و عاری از خشونت. وزير امور خارجه آمريکا ميگويد با هر معيار و ضابطه ای که بر اين جريان بنگريد، انتخابات فلسطينيان "عادلانه" بود.

پرزيدنت جرج دابليو بوش، رئيس جمهوری آمريکا ميگويد انتخابات فلسطينيان ابهّت و عظمت دموکراسی را نشان ميدهد. پرزيدنت بوش ميگويد " وقتی شما حق رأی دادن را بمردم ميدهيد، اين به معنای آن است که به آنها فرصتی ميدهيد که در پای صندوقهای رأی گيری آنچه را که ميانديشند در عمل بيان کنند و عقيده خود را ظاهر سازند، و اگر از جريانات راضی نباشند، با رأی خود عدم رضايت خويش را به شما اطلاع دهند "

پرزيدنت بوش ميگويد فلسطينيان با آراء خود به رهبران خويش نوعی اخطار "بيدار باش" داند. پرزيدنت بوش ميگويد " بديهی است که مردم از وضع خود راضی نبودند. مردم طالب حکومتی راستگو، صادق، درست کردار، و پرهيزکارند. مردم طالب خدمات هستند. مردم ميخواهند کودکان خود را در محيطی بزرگ کنند که در آن از تعليم و تربيت قابلی بر خوردار شوند و سلامت آنان نيز تامين شود. بنابراين انتخابات بايد چشم و گوش قديمی های صاحب قدرت را در سرزمينهای فلسطينيان باز کند. "

سازمان حماس در سرزمينهای فلسطينی، دارای شبکه وسيع و عرضه خدمات اجتماعی به مردم است. حماس که يک گروه راديکال اسلامی است حق موجوديت اسرائيل را برسميت نمی شناسد، و مسئوليت ده ها حمله به اسرائيليان را پذيرفته است.

پرزيدنت بوش ميگويد، آمريکا نميتواند با هيچ سازمانی که در صدد انهدام اسرائيل است همکاری کند. پرزيدنت بوش ميگويد "من اين نکته روشن ساخته ام که دولت آمريکا از احزاب سياسی ای که ميخواهند اسرائيل را منهدم سازند حمايت نميکند و اينها بايد ان قسمت از مرامنامه خود را حذف کننند." پرزيدنت بوش ميگويد: در صورتيکه مرامنامه شما انهدام اسرائيل باشد، در اينصورت معلوم ميشود که شما شريک صلح نيستيد وما هم به صلح علاقه منديم. پرزيدنت بوش ميافزايد، بهترين اميد برای خاور ميانه خلق دو دموکراسی است که در کنار يکديگر در صلح و صفا زندگی کنند.

XS
SM
MD
LG