لینکهای قابل دسترسی

جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۵۰

برنامه اتمی تهران در دستور کار وزيران پنج عضو دائمی  شورای امنيت و آلمان


مسئول ارشد اتمی ايران ميگويد تهران به طرح مسکو در مورد غنی سازی اورانيوم در خاک روسيه برای مصرف در رآکتورهای ايران نگاهی مثبت دارد. با اينحال علی لاريجانی که برای مذاکرات اتمی به مسکو رفته بود امروز به خبرنگاران گفت دو کشور هنوز در مورد اين طرح به توافقی نرسيده اند.

آقای لاريجانی همچنين اين تهديد تهران را تکرار کرد که اگر پرونده اتمی ايران به شورای امنيت سازمان ملل متحد ارجاع شود غنی سازی اورانيوم در مقياس بين المللی ازسر گرفته خواهد شد.

آقای لاريجانی امروز پس از ملاقات با مقامات روسيه و پيش از بازگشت به تهران در مسکو با خبرنگاران صحبت ميکرد. وی قرار است روز پنجشنبه نيز در پکن با مقامات چينی گفتگو کند.

يک مقام بريتانيائی ميگويد وزيران پنج عضو دائمی شورای امنيت و آلمان در نظر دارند روز دوشنبه برای مذاکره در باره مسئه ايران در لندن جلسه ای تشکيل دهند.

آژانس بين المللی انرژی اتمی نيز روز دوم فوريه برای تبادل نظر در باره ايران تشکيل جلسه ميدهد که احتمال ارجاع پرونده اتمی تهران به شورای امنيت يکی از موضوع های مورد بحث آن است .

در همين حال سفير آمريکا در هند ميگويد اگر دهلی نو با ارجاع پرونده اتمی تهران به شورای امنيت مخالفت کند يک توافق تاريخی اتمی آمريکا و هند بخطر خواهد افتاد

XS
SM
MD
LG