لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۲

ميانگين دستمزد در آمريکا برای سومين سال متوالی کاهش يافت


ميانگين دستمزد در آمريکا برای سومين سال متوالی کاهش يافت، در حاليکه رشد نرخ تورم در آمريکا در سال گذشته به بالاترين ميزان خود در پنج سال اخير رسيده است.

به گزارش وزارت کار آمريکا، ميانگين قيمت خرده فروشی در آمريکا در سال گذشته سه مميز چهار دهم در صد افزايش يافت که در پنج سال اخير بيسابقه بوده است.

گزارش وزارت کار آمريکا همچنين حاکيست ميزان ميانگين ثابت قيمت خرده فروشی، که قيمتهای فصلی و متغير مواد خوراکی و سوختی را شامل نميشود، در سال 2005 با روندی مشابه با سال 2004 و ميانگين رشد قيمتهای خرده فروشی در ده سال گذشته افزايش يافته است.

"کريس لوُ "، اقتصاددان ارشد شرکت سرمايه گذاری "اف تی ان" در نيويورک، ميگويد در حال حاضر با توجه به بی ثباتی بهای نفت، بزرگترين نگرانی افزايش شديد تورم در آمريکاست.

از سوی ديگر، با در نظر گرفتن رشد تورم، ميانگين دستمزد در آمريکا برای سومين سال متوالی کاهش يافته و ميزان حد اقل دستمزد کارگران از بيستم سپتامبر سال هزار و نهصد نود شش تا بحال از ساعتی 5 دلار و 15 سنت تغييری نکرده است.

جَرد برن اشتاين، اقتصاد دان ارشد "موسسه سياست های اقتصادی" ، ميگويد، عليرغم رشد اقتصادی، با توجه به کاهش ميانگين دستمزدها، ما بهتر شدن وضع و استانداردهای زندگی مردم آمريکا را مشاهده نميکنيم و اين موضوع يکی از بزرگترين مشکلات اقتصادی اخير آمريکاست.

XS
SM
MD
LG