لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۴۳

پيتر رايان: محل های برگزاری مسابقات المپيک زمستانی تورين امن هستند


پيتر رايان رئيس امور تأمين امنيت برگزاری مسابقات المپيک تابستانی در سيدنی در استراليا و آتن پايتخت يونان که مشاور تأمين ايمنی برگزاری بازيهای المپيک زمستانی امسال در تورين در ايتاليا است، در يک کنفرانس خبری در لندن گفت ايتاليا هر اقدام ممکن برای جلوگيری از حملات تروريستی طی برگزاری مسابقات را بعمل آورده است، ولی هنوز ممکن است تظاهرات و اختلالاتی در سطح کوچک روی دهد.

پيتر رايان گفت محل های برگزاری مسابقات تا سرحد امکان امن هستند و برای تضمين ايمنی برگزاری بازيها، تمرين های زيادی انجام شده است. او افزود ايتاليا برای برگزاری موفق مسابقات فوق العاده سخت کار کرده است.

بازيها المپيک زمستانی امسال بين ۱۰-۲۶ فوريه برگزار می شود. رايان گفت تهديد عليه ايمنی برگزاری مسابقات ممکن است از سوی گروه های کوچکتر مانند طرفداران حفظ محيط زيست بوجود آيد که اخيرأ عليه طرحهای ساختن قطار سريع السير برای مرتبط ساختن تورين به ليون در فرانسه اعتراض کردند.

دهها هزار تظاهرکننده در ماه دسامبر گذشته عليه اين اقدام دست به تظاهرات زدند. در آن تظاهرات که در دره "سوسا" در نزديکی تورين برگزار شد، دست کم دو مأمور پليس دچار آسيب ديدگی شدند.

آقای رايان گفت تظاهراتی از آن نوع می تواند واقعأ در روند برگزاری مسابقات اخلال ايجاد کند. او افزود اين بعهده پليس است که اجازه دهد چنين تظاهراتی برگزار بشوند، ولی بايد آن را بگونه ای برگزار کنند که مسابقات را برهم نزنند.

XS
SM
MD
LG