لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۲۵

مروری بر مهمترين نوسانات بازارهای مالی جهان در هفته گذشته


هفته گذشته بهای سهام در بازار بورس آمريکا متفاوت بود.

عليرغم اينکه شاخص ميانگين صنعتی داجنز در اوائل هفته گذشته شديداً افزايش يافت و برای اولين بار پس حملات تروريستی يازدهم سپتامبر سال دو هزار و يک به آمريکا، از مرز يازده هزار گذشت ولی در اواخر هفته گذشته تنزل کرد و نسبت به هفته قبل خود بدون تغيير باقی ماند.

هفته گذشته اس اند پی دو واحد و نزدک 12 واحد بدست آوردند.

روز دوشنبه، بازار بورس آمريکا، بمناسبت سالروز تولد "مارتين لوترکينگ"، بسته خواهد بود ولی روز سه شنبه، وزارت خزانه داری آمريکا بيست ميليارد دلار اوراق قرضه سه ماهه با سود سالانه چهار دلار و سی وشش سنت و هفده ميليارد دلار اوراق قرضه شش ماهه با بهره سالانه چهار دلار و چهل و چهار سنت را به معرض فروش خواهد گذاشت.

هفته گذشته بهای سهام در بازار بورس اروپا کاهش يافت.

شاخص مالی تايمز لندن بيست و يک واحد، سی ای سی پاريس بيست و چهار واحد، و داکس فرانکفورت پنجاه و چهار واحد تنزل کردند.

در ايران در پايان داد و ستدهای روز يکشنبه بيست و پنجم ديماه سال يک هزار و سيصد و هشتاد و چهار برابر با پانزدهم ماه ژانويه سال دو هزارو شش ميلادی، در بازار بورس اوراق بهادار تهران، بهای ميانگين شاخص کل بازار سهام هفت واحد از دست داد.

روز يکشنبه، بانک مرکزی ايران ارزش مرجع ارزهای عمده ساير کشورها را در برابر واحد پولی ايران بدين شرح اعلام کرد.

هر دلار آمريکا نه هزار و صد و يک ريال، يورو ده هزار و نهصد و نود و نه ريال، پوند انگليس شانزده هزار و صد و سيزده ريال، يکصد ين ژاپن هفت هزار نهصد و پنجاه و هشت ريال، و يک دِرهم اِمارات متحده عربی دو هزار و چهار صد و هفتاد و هشت.

XS
SM
MD
LG