لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۳۹

مقامات پاکستانی ميگويند رهبرشماره دو القاعده  در دهکده هدف حمله مرگبار موشکی نبود


پاکستان حمله هوائی منجر به کشته شدن هيجده نفر، از جمله زنان و کودکان، در يک ناحيه عشايری نزديک به مرز آن کشور با افغانستان را تقبِيح و محکوم کرده است.

وسائل ارتبابط جمعی آمريکا با استناد به منابع معرفی نشده اطلاعاتی گزارش داده اند سازمان مرکزی اطلاعات آمريکا، سی آی ای، ايمان ال ظواهری معاون اوسامه بن لادن را در حمله روز جمعه هدف گرفته بود.

دولت های آمريکا و پاکستان هيچکدام تائيد نکرده اند که ال ظواهری هدف حمله بود. اما مقامات پاکستانی ميگويند رهبر شمار دو القاعده در دهکده نزديک به مرز افغانستان، که روز جمعه هدف حمله ای موشکی قرار گرفت ، نبود.

مقامات پاکستانی سفير امريکا را برای اعتراض به حمله احضار کردند. مقامات پاکستانی در عين حال ماجرا را مورد تحقيق قرار داده اند.

شاهدان ميگويند امروز دست کم پنج هزار نفر در روستای مورد حمله برای اعتراض جمع شده بودند. مقامات پاکستانی ميخواهند با دادن اطمينان به سکنه در مورد عدم تکرار حمله هوائی روز جمعه، خشم جمعيت را کم کنند.

آمريکا برای دستگيری ال ظواهری، که مصری الاصل است و پس حمله تحت رهبری آمريکا به افغانستان در سال ۲۰۰۰ فراری شد بيست و پنج ميليون دلار جايزه تعيين کرده است.

گفته ميشود وی و اوسامه بن لادن در نواحی صعب العبور کوهستانی نزديک به مرز پنهان شده اند.

XS
SM
MD
LG