لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۴:۳۳

بايرن مونيخ ۲ - پرسپوليس ۱


روز جمعه باشگاه فوتبال بايرن مونيخ آلمان در يک مسابقه دوستانه با باشگاه پرسپوليس که در استاديوم آزادی در تهران برگزار شد با نتيجه ۱-۲ برنده شد.

در اين مسابقه که با داوری مسعود مرادی انجام شد، علی انصاريان در دقيقه ۲۶ برای پرسپوليس گل زد، ولی مايکل بالاک در دقيقه ۳۵ با بثمر رساندن گل بازی را بتساوی کشاند، و ده دقيقه پس از آن پائولو گوئررو دومين گل باشگاه آلمانی را زد.

علی کريمی ستاره تيم ملی ايران از جمله بازيکنان باشگاه بايرن مونيخ بود. بايرن مونيخ که اردوگاه تمرين زمستانی خود را در دوبی در امارات متحده عربی برگزار کرده است فقط چند ساعت در تهران توقف داشت و پس از مسابقه به دوبی بازگشت.

اين نخستين سفر تيم بايرن مونيخ به تهران در ۳۰ سال گذشته بود. باشگاه آلمانی در سال ۱۹۷۲ با حضور ستارگانی چون فرانتس بکن بائر در برابر تيم ستارگان منتخب باشگاه های فوتبال تهران با نتيجه ۳-۶ شکست خورده بود.

طی مسابقه روز جمعه احمدرضا عابدزاده دروازبان سابق و افتخارآفرين تيم های ملی فوتبال ايران و باشگاه پرسپوليس در ميان ابراز احساسات شديد تماشاگران با فوتبال خداحافظی کرد.

بهای بليط های مسابقه چهار برابر بهای بليط های مسابقات ديگر بود، و به گزارش رسانه های خبری آلمان، باشگاه بايرن مونيخ حدود ۳۶۲ هزار دلار برای شرکت در اين مسابقه دريافت کرد.

در حاليکه ايران بدليل سياستهائی که در زمينه برنامه های اتمی آن کشور اتخاذ کرده است بگونه ای روزافزون با منزوی شدن بين المللی روبرو است، محمد علی آبادی معاون رئيس جمهوری اسلامی ايران و رئيس ورزش ايران به خبرنگاران گفت؛ اين مسابقه نه تنها يک رويداد ورزشی بود بلکه در عين حال اهميت سياسی قابل توجهی داشت. ولی، اليور کان کاپيتان و دروازبان بايرن مونيخ گفت که اين مسابقه هيچ ارتباطی با سياست نداشت و فقط درباره ورزش بود.

XS
SM
MD
LG