لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۰۲

وزير خارجه ايران گفت با ارجاع به سازمان ملل، اروپا حق نظارت بر برنامه اتمی ايران را از دست خواهد داد


جمهوری اسلامی ميگويد اگر پرونده اتمی جنجالی ايران يه شورای امنيت سازمان ملل ارجاع شود، متقابلاً به همکاری داوطلبانه خود با غرب در اين زمينه پايان خواهد داد.

امروز جمعه منوچهر متّکی وزير امور خارجه به خبرگزاری های ايران گفت که کشورهای اروپائی حق خود را برای نظارت بر برنامه اتمی ايران از دست خواهند داد.

وی گفت رژيم تهران اين اقدام را بر طبق قوانين داخلی خود انجام خواهد داد. بيانيه وزير خارجه در پی درخواست اروپا و آمريکا برای ارجاع ايران به شورای امنيت سازمان ملل است که بخاطر اقدام جمهوری اسلامی دائر بر از سرگيری عمليات غنی سازی اورانيوم صورت گرفت.

امروز جمعه جک استرا وزير خارجه انگليس گفت که تحريم هاي سازمان ملل ممکن است که بر روی ايران اعمال شوند دز عين حال اضافه کرد که اقدام نظامی در مد نظر نيست.

کاندوليزا رايس وزير خارجه آمريکا تصميم ايران را بعنوان عملی حساب شده از سوی رژيم تهران برای تشديد اختلافات توصيف کرد و گفت که جمهوری اسلامی مبارزه طلبی خطرناکی را با جامعه بين المللی آغاز کرده است.

کوفی عنان دبير کل سازمان ملل ميگويد که با علی لاريجانی مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی گفتگو کرده است که گفته است ايران علاقمند به "مذاکرات جدی و سازنده" با اروپا است.

XS
SM
MD
LG