لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۱۱

جلسه کميته انضباطی فيفا در رابطه با تيمهای ترکيه و سوئيس ماه آينده برگزار می شود


مقامات فدراسيون بين المللی فوتبال (فيفا)، می گويند جلسه استماع کميته انضباطی فدراسيون در رابطه با درگيری بازيکنان و مقامات تيم های فوتبال ترکيه و سوئيس در يک بازی مقدماتی جام جهانی فوتبال، ماه آينده برگزار می شود.

کميته انضباطی فيفا در روزهای ششم و هفتم فوريه برای تصميم گيری در باره اينکه چه اقدامی بعمل آورد، تشکيل جلسه خواهد داد. در آغاز قرار بود جلسه استماع کميته در ماه ميلادی جاری برگزار شود. مقامات فيفا می گويند شمار زياد کسانيکه در آن درگيری شرکت داشتند و پيچيدگی تحقيقاتی که در باره آن در جريان است، تأخير در برگزاری جلسه استماع کميته را ضروری ساخت.

در آن رويداد که ماه نوامبر گذشته بوقوع پيوست تيم ترکيه با نتيجه ۲-۴ برنده شد. سوئيس در بازی رفت در برن با نتيجه ۰-۲ به پيروزی نائل شده بود. تيم سوئيس بر اساس تعداد گلهای بثمر رسانده در بازی برگشت توانست به بازی های فينال جام جهانی راه يابد.

درگيری بازيکنان و مقامات دو تيم در پی مسابقه در ترکيه روی داد و يک بازيکن سوئيسی مجروح شد. اين درگيری موجب شد که سپ بلاتر رئيس فدراسيون بين المللی فوتبال که سوئيسی است خواستار منع شرکت تيم ترکيه در بازيهای جام جهانی فوتبال ۲۰۱۰ بشود. در اين حال مشاجرات لفظی بين فدراسيون های فوتبال ترکيه و سوئيس ادامه داشته است.

XS
SM
MD
LG