لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۰

جلسه متحدان اروپائی آمريکا در برلين جهت تصميم گيری برای واکنش در برابر اقدامات تازه اتمی ايران


امروز پنجشنبه وزيران خارجه بريتانيا، فرانسه، و آلمان برای بحث درباره از سرگيری پژوهش های مربوط به سوخت اتمی ايران در اين هفته، در برلين ملاقات ميکنند.

کشورهای غربی هشدار داده اند که اکنون ايران بيش از هر وقت ديگری در معرض آن قرار دارد که به خاطر برنامه اتمی خود به شورای امنيت سازمان ملل متحد معرفی شود تا تحريم هائی احتمالی عليه آن به مورد اجرا گذارده شود.

شان مک کورمک سخنگوی وزارت امورخارجه آمريکا روز چهارشنبه اظهارداشت مقامات آمريکا برای بررسی مساله ايران، با متحدان اروپائی خود ملاقات کرده اند وانتظار می رود در مورد چگونگی پاسخ به ايران، به زودی تصميمی اتخاذ شود.

در عين حال روز چهارشنبه محمود احمدی نژاد رئيس جمهوری اسلامی ايران طی سخنانی در بندر عباس گفت که با آنچه وی "نق" زدن غرب درباره برنامه اتمی ايران خواند، مرعوب نميشود.

تونی بلر نخست وزير بريتانيا نيز اظهارداشت زمان آن فرا رسيده است که ارجاع پرونده ايران را به سازمان ملل متحد مورد توجه قرارداد.

اکبر هاشمی رفسنجانی رئيس جمهوری پيشين ايران هم روز چهارشنبه گفت تهديد، مانع ازآن نخواهد شد که ايران دست از برنامه اتمی خود بردارد.

مقامات آمريکائی و اروپائی، ايران را متهم ساخته اند که کوشش دارد سلاح های اتمی توليد کند. اين اتهامی است که ايران تکذيب می کند..

XS
SM
MD
LG