لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۷:۴۸

ترکيه ابتلای پنج نفرديگر به آنفلوآنزای مرغی را  تاييد کرد


مقامات بهداشتی ترکيه، ابتلای پنج نفرديگر را به انفلوآنزای مرغی مورد تاييد قراردادند و به اين ترتيب، شمارافرادی که تاکنون به اين بيماری مبتلا شده اند ويا مظنون به ابتلا هستند، به ۱۷ مورد افزايش يافته است.

مقامات ترکيه روزدوشنبه اعلام کردند موارد جديد ابتلا به بيماری، درچهاراستان منطقه دريای سياه ديده شده است. هنوز روشن نشده است که آيا قربانيان به ويروس مرگبار H5N1 نيز مبتلا شده اند، يا نه. اين ويروسی است که هفته گذشته دونوجوان را درترکيه ازپای درآورد وازسال ۲۰۰۳ تاکنون، باعث کشته شدن بيش از ۷۰ نفردرآسيا شده است.

مقامات بهداشتی ترکيه ازمسلمانان کشور خواسته اند درجريان برگزاری مراسم عيد قربان، ازقربانی کردن مرغ، بوقلمون و غاز که معمولا گوشت آن ها بين افراد فقيرتقسيم می شود، خودداری کنند وبه جای آن، گوسفند قربانی کنند.

درهمين حال مقامات چين نيز روزدوشنبه ابتلای هشتمين فرد را به آنفلوآنزای مرغی مورد تاييد قراردادند. وی يک پسربچه شش ساله است که دراستان هونان چين دچاراين بيماری شده است و هم اکنون مورد معالجه قراردارد.

مقامات اندونزی نيزاعلام کردند آزمايش های مقدماتی نشان می دهد که مرد ۳۹ ساله ای هفته گذشته براثرابتلا به آنفلوآنزای مرغی جان خود را ازدست داد.

XS
SM
MD
LG