لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۷

پزشکان نخست وزير اسرائيل را از اغما خارج می کنند


پزشکان اسرائيلی آريل شارون، نخست وزير اسرائيل، ميگويند در نظر دارند امروز آقای شارون را از حالت اغمای مصنوعی خارج کنند تا بتوانند ميزان آسيب حاصله از سکته مغزی را تعيين کنند.

پزشکان بيمارستان «حدثه» در بيت المقدس اظهار داشتند آزمايش های انجام شده بر روی آقای شارون در روز يکشنبه نشان ميدهد که بهبودی مختصری در مغز آقای شارون صورت گرفته است. پزشکان ميافزايند که سکته مغزی ِ هفته پيش آقای شارون آسيب های قابل ملاحظه ای به مغز وی وارد آورده است و در نتيجه آقای شارون تحت مراقبت های اضطراری باقی خواهد ماند.

پزشکان همچنين ميگويند حتی اگر آقای شارون زنده بماند، قادر نخواهد بود وظائف محوله را به انجام برساند.

در همين حال، مذاکره کنندگان برجسته فلسطينی از اِهود اولمرت کفيل نخست وزيری اسرائيل خواسته اند، هر زمان که مراحل نقل و انتقال قدرت انجام گيرد، مذاکرات صلح را دنبال کند. آقای اُولمرت قول داده است در مسائل امنيتی و اقتصادی، رويّه آقای شارون را ادامه دهد.

قرار است برگزاری انتخابات برای گزينش نخست وزير جديد در ماه مارس صورت گيرد.

پليس اسرائيل ميگويد به نامزدهای انتخابات پارلمانی اجازه خواهد داد برای انتخابات ماه جاری در شرق بيت المقدس به مبازارات انتخاباتی بپردازند. مقامات اسرائيلی تهديد کرده بودند، به نشانه اعتراض به شرکت نامزدهای گروه سيتزه گر حماس، از برگزاری انتخابات در آن نقاط جلوگيری خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG