لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۵

فروش ۳۲ قطعه کاغذهائی که در قرعه کشی فيفا برای جام جهانی مورد استفاده قرار گرفتند


قطعه کاغذهائی که طی قرعه کشی تيمهای فوتبال جهان برای شرکت در بازيهای فينال جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ مورد استفاده قرار گرفتند و نام کشورهای شرکت کننده روی آنها نوشته شده بود ممکن است با بهای زياد بفروش برسند. اين کاغذها پس از استفاده در قرعه کشی در کيسه زباله ها بدور انداخته شده بودند.

ماتياس بلومه که يک دکوراتور است اين کاغذها را پيدا کرد و برداشت و هفته گذشته از طريق اينترنت درصدد برآمد که آنها را به حراج بگذارد. بلومه می گويد درخواست کننده ای می خواهد ۱۳۳۰۰ دلار برای خريداری کاغذی که نام آلمان روی آن نوشته شده است بپردازد. آلمان ميزبان جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ است که ماه ژوئن آينده آغاز می شود. بلومه که ۳۱ سال دارد و در ماگدبورگ زندگی می کند می گويد حراج کاغذها که حاوی اسامی ۳۲ تيم مختلف است چند هفته ديگر ادامه خواهد يافت.

حدود ۱۵ هزار نفر در صدد خريداری قطعه کاغذی که انگلستان روی آن نوشته شده است برآمده اند و قيمت حراج آن حال به ۳۰۱۴ دلار رسيده است. بلومه هر روز دو قطعه کاغذ حاوی نام دو کشور را به حراج می گذارد و روز سه شنبه قطعه کاغذهائی با نام انگلستان و استراليا در معرض فروش قرار خواهد گرفت.

فدراسيون بين المللی فوتبال، فيفا، تلاش بلومه برای در انحصار گرفتن قطعه کاغذهای حاوی اسامی تيمها را مورد سئوال قرار داده است و به مشاور قانونی او هشدار داده و گفته است اين اقدام مغاير با حق انحصار نامهای FIFA است و اين حراجی بايد متوقف شود.

بلومه وکيل مدافعی را استخدام کرده است که می گويد در حال حاضر بلومه مالک کاغذها است. مقامات فيفا گفته اند اگر حراج متوقف نشود اقدامات قانونی بيشتری بعمل خواهند آورد. بلومه می گويد بيش از يکهفته است که از مقامات فيفا خبری ندارد.

XS
SM
MD
LG