لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۴۴

مروری بر مهمترين خبرهای اقتصادی هفته گذشته


در آمريکا، بالارفتن اعتماد مردم به اقتصاد آمريکا، کاهش فروش خانه های موجود و افزايش خانه های فروشی، اضافه شدن تعداد متقاضيان بيمه بيکاری، و نگرانی از رکود اقتصادی آمريکا، و در ساير نقاط، رشد اقتصادی ژاپن و کوبا، و اختلاف روسيه و اوکراين برسر جهش بهای فروش گاز طبيعی به اوکراين از مهمترين خبرهای اقتصادی جهان در هفته گذشته بودند.

با کاهش بهره سالانه اوراق قرضه ده ساله وزارت خزانه داری آمريکا به پائين ترين ميزان خود در پنج سال اخير، نگرانی پيرامون رکود اقتصادی آمريکا افزايش يافته است.

معمولاً بهره سالانه اوراق قرضه دراز مدت بالاتر از سود اوراق قرضه کوتاه مدت است ولی در هفته گذشته بهره سالانه اوراق قرضه ده ساله وزارت خزانه داری آمريکا کاهش يافت و کمتر از سود سالانه اوراق قرضه دو ساله معامله شد.

پژوهشگران اقتصادی بانک آمريکا ميگويند، پنج بحران اقتصادی اخير آمريکا با کاهش بهره های سالانه اوراق قرضه دراز مدت آمريکا شروع شده است که آخرين آنها کاهش بهره های سالانه اوراق قرضه دراز مدت وزارت خزانه داری آمريکا در سال دو هزار بود که باعث بحران اقتصادی آمريکا در سال دو هزار و يک شد.

در خبری ديگر، شمار خانه های فروشی در آمريکا در ماه نوامبر بشدت بالا رفت و به دو ميليون نهصد هزار باب رسيد که رکورد بالاترين تعداد خانه های فروشی در بيست سال اخير را شکست.

و سر انجام در خبری ديگر، به تعداد متقاضيان بيمه بيکاری در آمريکا افزوده شد. بگزارش روز هفته گذشته وزارت کار آمريکا، سه هزار نفر به تعداد کسانيکه برای اولين بار درخواست کمک های مالی ناشی از بيکاری کرده اند افزوده شد و تعداد کل متقاضيان بيمه بيکاری در آمريکا را به سيصد و بيست و دو هزار نفر رساند.

XS
SM
MD
LG