لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۲۵

مروری بر مهمترين خبرهای مالی هفته گذشته و سال دو هزار و پنج ميلادی. 


در آخرين هفته سال دو هزار و پنج ميلادی، بهای سهام در بازار بورس آمريکا کاهش يافت. شاخص ميانگين صنعتی داجنز صد شصت و شش واحد، اس اند پی بيست واحد ، و ميانگين مجموعه سهام نزدک چهل و چهار واحد از دست دادند.

در سال گذشته عليرغم اينکه اس اند پی سی و شش واحد بدست آورد و عملکرد آن از شاخص های ديگر سهام بهتر بود ولی بازده سالانه آن تنها سه در صد بود که از سود سالانه سپرده های ثابت بانکی نيز کمتر بود. شاخص ميانگين صنعتی داجنز شصت و شش واحد از دست داد که بازده سالانه آن شش دهم در صد تنزل کرد ولی ميانگين مجموعه سهام نزدک سی واحد بدست آورد که بازده سالانه آن تنها يک دلار و چهل سنت بود.

هفته گذشته بهای سهام در بازار بورس اروپا نيز کاهش يافت.

شاخص مالی تايمز لندن نوزده واحد، سی ای سی پاريس پنجاه و چهار واحد و داکس فرانکفورت سی هفت واحد از دست دادند.

وزارت خزانه داری آمريکا روز دوشنبه بمناسبت تعطيلات سال نو بسته است ولی روز سه شنبه هفده ميليارد دلار اوراق قرضه سه ماهه با سود سالانه چهار دلار و پانزده سنت و پانزده ميليارد دلار اوراق قرضه شش ماهه با بهره سالانه چهار دلار و چهل سنت را به معرض فروش خواهد گذاشت.

در ايران در پايان داد و ستدهای روز يکشنبه، يازدهم ديماه هزار و سيصد و هشتاد و چهار، برابر با اول ماه ژانويه سال دو هزار و شش ميلادی، در بازار بورس اوراق بهادار تهران بهای ميانگين شاخص کل بازار سهام يازده واحد از دست داد.

روز يکشنبه، بانک مرکزی ايران ارزش مرجع ارزهای عمده ساير کشورها را در برابر واحد پولی ايران بدين شرح اعلام کرد.

هر دلار آمريکا نه هزار و نود و چهار ريال، يورو ده هزار و هفتصد و بيست و هفت ريال، پوند انگليس پانزده هزار و ششصد و يازده ريال، يکصد ين ژاپن هفت هزار و هفتصد و پنج ريال، و يک درهم امارات متحده عربی دو هزار چهار صد و هفتاد و شش ريال.

XS
SM
MD
LG