لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۲۱

بازيکنان آمريکايی در باشگاههای ليگ برتر بسکتبال ايران


در حاليکه ايران و آمريکا با يکديگر مناسبات ديپلماتيک ندارند، با اينحال اخيرأ ايران اجازه داده است تيم های ليگ برتر بسکتبال مردان تا دو بازيکن آمريکائی برای تقويت تيم و مهارت بازيکنان و آماده ساختن آنها برای شرکت در مسابقات بين المللی، استخدام کنند.

در دو سال گذشته بيش از ۲۰ بازيکن آمريکائی به تيم های ايرانی پيوسته اند که هر يک تا ۱۵ هزار دلار در ماه دستمزد می گيرند که هفت برابر دستمزدی است که يک بازيکن برجسته ايرانی دريافت می کند. اين اقدام با هدف جلب آمريکائيان از تيمهای آسيائی و اروپائی بعمل می آيد.

از جمله اين بازيکنان آندره پيتز بازيکن ۳۶ ساله سياهپوست اهل تکزاس با قد يک متر و ۸۵ سانتيمتر و گارت جوزف هستند. جوزف که ارتفاع قامتش ۲ متر و ۱۷ سانتيمتر است در جمهوری دومينيکن بدنيا آمد و تابعيت آمريکا را پذيرفت. هر دو بازيکن برای باشگاه صبا باتری بازی می کنند و مورد توجه همتيمی ها و دوستداران بسکتبال در ايران هستند.

پيتز که چند سال در کشورهای ديگر خاورميانه بازی کرد می گويد ايران بهترين کشور برای هر بازيکن حرفه ای است و می افزايد آرزو ميکرد دو کشور مناسبات بهتری داشتند تا همتيمی های او نيز می توانستند از ميهماندوستی آمريکايی برخوردار بشوند.

XS
SM
MD
LG