لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۰۶

دستگيری يکی از تروريستهای مظنون به قتل پنج پليس در عربستان


نيروهای امنيتی عربستان سعودی يک مظنون به ارتکاب عمليات تروريستی را که به شدت تحت تعقيب مقامات اين کشورقرارداشت، پس ازآن که پنج مامورپليس را ازپای درآورد، بازداشت کردند. مقامات وزارت کشورعربستان سعودی می گويند محمد بن عبدالرحمان الصويلمی Mohammed bin Abdel-Rahman al-Suwailmi روز سه شنبه ازاتومبيل خود دراستان قسيم دست به تيراندازی زد و دونگهبان را به قتل رساند.

وی متعاقبا درنزديکی يک پاسگاه امنيتی بارديگر به تيراندازی پرداخت و سه مامور ديگر را ازپای درآورد. به گفته مقامات، عوامل امنيتی با تعقيب اتومبيل صويلمی وتيراندازی به سوی آن، اورا که مجروح شده بود، بازداشت کردند. گفته می شود صويلمی که ۲۳ سال دارد وگزارش شده است که کارشناس تکنولوژی اينترنت به شمار می رود، به ستيزه جويان اسلامگرا، ازجمله القاعده، کمک می کرده است.

مقامات عربستان سعودی درسپتامبرگذشته ادعا کردند که صويلمی را درمبادله تيراندازی کشته اند، اما وی متعاقبا با پخش يک نوارصوتی، اعلام کرد که زنده است.

مقامات عربستان سعودی به دنبال سلسله حملات ستيزه جويان به شهروندان خارجی وتاسيسات نفتی، سرکوبی گسترده ستيزه جويان را درسال ۲۰۰۳ آغازکردند.

XS
SM
MD
LG