لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۲۷

برداشتن پلاک نام آرنولد شوارتزنگر ازروی يک استاديوم ورزشی در اتريش


مقامات مسئول شهر Graz در اتريش زادگاه Arnold Schwarzenegger فرماندار ايالت کاليفرنيا و ستاره پيشين هاليوود طی شب گذشته پلاک نام او را که روی يک استاديوم ورزشی گذاشته شده بود بدون سر و صدا برداشتند.

شوارتزنگر هفته گذشته از شهردار Graz خواسته بود که نام او را از آن استاديوم بردارند. اين اقدام پس از آن صورت گرفت که شماری از اهالی محلی بدليل امتناع شوارتزنگر از جلوگيری از اعدام Stanley Tookie Williams که به جرم ارتکاب جنايت انجام شد خواستار برکنار ساختن نام او از استاديوم شدند.

اعدام در اتريش غيرقانونی است و مخالفت با اين امر در بسياری از کشورهای اروپائی و بويژه شهر Graz که شهر حقوق بشر لقب دارد مشاهده شده است.

هفته گذشته شهر Graz ازآرنولد خواسته بود که در تصميم اش تجديد نظر کند و او را مشهورترين فرزند اتريش خواند و گفت چنين تصميمی ممکن است از لحاظ جهانگردی ميليونها دلار به آن شهر ضرر برساند ولی آرنولد نه تنها تصميمش را عوض نکرد بلکه يک حلقه افتخار که نيز در سال ۱۹۹۹ از سوی مقامات گراز به او داده شده بود بازگرداند.

آرنولد در سال ۱۹۶۸ به آمريکا مهاجرت کرد و در سال ۱۹۸۴ به تابعيت آمريکا پذيرفته شد ولی تابعيت اتريشی خود را همچنان حفظ کرده است .

در پی گزينش او به مقام فرمانداری ايالت کاليفرنيا در سال ۲۰۰۳ اداره پست اتريش تمبری را به افتخار او و همزمان با ۵۷ امين سالگرد تولد او چاپ کرد که ۶۰۰۰۰۰ تمبر در چند روز پيش فروش شد.

XS
SM
MD
LG