لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۲۳

درگيری سخت بين شورشيان اوگاندا و نيروهای مشترک حافظ صلح سازمان ملل


بنا به گزارش سازمان ملل متحد جنگ سختی ميان شورشيان اوگاندا و نيروهای مشترک حافظ صلح سازمان ملل متحد و کنگو در شرق کشور جمهوری دموکراتيک کنگو در جريان است.

نماينده سازمان ملل متحد در کنگو ميگويد در اين حوادث تا بحال ۳۵ نفر از شورشيان، همراه با سه تن از نيروهای نظامی دولت کنگو ويک حافظ صلح سازمان سازمان ملل متحد از هند کشته شده اند.

نيروهای مشترک حافظ صلح سازمان ملل و کنگو روز شنبه در جنوب منطقه «بنی» در شمال ايالت «کی وو» به شورشيان حمله کردند. مقامات سازمان ملل متحد ميگويند حمله تهاجمی هنگامی صورت گرفت که شورشيان موسوم به «نيروهای اتحاد دموکراتيک» تلاشهای مکرر بمنظور مذاکره در مورد بازگشت آنها را به «اوگاندا» رد کرده اند. اين دومين حمله تهاجمی نيروهای مشترک حافظ صلح سازمان ملل متحد و کنگو عليه شبه نظاميان منطقه، پس از برگزاری رفراندوم قانون اساسی هفته گذشته تا بحال، است.

نيروهای مشترک حافظ صلح سازمان ملل متحد و کنگو اميدوارند که کنترل دولت را از دست شورشيان که از سوی خارجيان پشتيبانی ميشوند و شبه نظاميان محلی بگيرند. در اين رابطه نيروهای مشترک روز شنبه شهر «نيوکا» را که تحت کنترل شورشيان بومی «لندو» بود به تصرف خود در آوردند.

XS
SM
MD
LG