لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۴۰

ستايش پرزيدنت بوش از شجاعت مردم عراق


پرزيدنت بوش، رئيس جمهوری آمريکا، مردم عراق را به سبب بی اعتنايی نسبت به تهديدهای تروريستها و تسليم نشدن در برابر ارعاب ها و به سبب نشان دادن شجاعت و انجام وظيفه رأی دادن، ستود.

پرزيدنت بوش می گويد: «مشاهده دستيابی به يک چنين هدف بزرگی از طرف مردم عراق در راه حرکت خود بسوی دمکراسي، به واقع مايه خشنودی است. البته من هنوز تمام ارقام و آمار شمارش آراء را نديده ام، اما اطمينان دارم که ميزان مشارکت مردم بالا بوده است و ميزان خشونت در سطحی نازل قرار داشته است.»

اسکات مک للن، سخنگوی کاخ سفيد می گويد، بنظر ميرسد که ميزان مشارکت سنی ها در رأی گيريها بسيار بالاتر از حد مشارکت آنها در ماه ژانويه گذشته است. بسياری ازمردم اهل تسننِ عراق انتخابات گذشته پارلمان را تحريم کردند.

پرزيدنت بوش، بدنبال ديدار خود با گروهی از عراقيان مقيم آمريکا، پس از ريختن آراء خود به صندوق های رأی گيری گفت: انجام رأی گيريها نشانه ديگری از پيشرفت سياسی در عراق و عامل مهمی برای حفظ ايمنی آمريکا است.

پرزيدنت بوش می گويد:«اين رويداد، گام بزرگ ديگری است در دستيابی به مقصود تشکيل يک دولت دمکراتيک عراق، که بتواند خود را حفظ و از خويشتن دفاع کند. هدف ديگر، بوجود آوردن عراقی است که در جنگ با تروريسم يارو ياور آمريکا باشد، و کشوری باشد که برای ديگران در منطقه، چه برای ايران و چه در سوريه، به سرمشق درخشانی مبدل شود.»

آقای مک للن، سخنگوی کاخ سفيد می گويد، انتخابات آزاد در عراق ضربه بزرگی برای تروريستهايی است که اجازه نخواهند يافت از عراق بعنوان پايگاهی برای حمله به آمريکا و متحدان آمريکا استفاده کنند.

پرزيدنت بوش بار ديگر عهد کرد نيروهای آمريکا را تا رسيدن ِ به مقصود در عراق نگاه دارد و فرا خواندن نيرو ها را پيش از دستيابی به هدف، مردود دانست. رئيس جمهوری آمريکا می گويد، فرا خواندن ِ نا بهنگام ِ نيروها، دشمن را جسور، و دوست را مأيوس خواهد ساخت.

XS
SM
MD
LG