لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۰۴

کوبا نميتواند تيمی را برای شرکت در مسابقات جهانی بيسبال اعزام کند


دولت آمريکا ميگويد کوبا اجازه نخواهد يافت تيمی را برای شرکت در مسابقات جهانی کلاسيک بيسبال که سال آينده برای نخستين بار برگزار ميشود اعزام کند و دليل اين امر را تحريم های موجود عليه آن کشور کمونيست ذکر کرده است.

دفتر کنترل دارائی خارجی در وزارت خزانه داری آمريکا روز چهارشنبه تصميم دولت آمريکا را به ليگ اصلی بيسبال ابلاغ کرد.

حضور تيم بيسبال کوبا در خاک آمريکا بايد با اجازه اين دفتر و بر اساس قوانين آمريکا در مورد مبادلات بازرگانی با کوبا مجاز شود.

ليگ اصلی بيسبال و اتحاديه بازيکنان آن ميگويند از اين تصميم بسيار ناراضی هستند و می افزايند با مراجعه به مقامهای مسئول و بررسی راههای مختلف تلاش خواهند کرد که اين تصميم را تغيير دهند. دفتر کميته ليگ اصلی بيسبال آمريکا و اتحاديه بازيکنان ، بطور مشترک اين رويداد را که با شرکت ۱۶ تيم و بين سوم تا بيستم ماه مارس آينده در آمريکا ، پورتوريکو و ژاپن برگزار ميشود ترتيب داده اند.

در کوبا مقامات برجسته ورزشی آن کشور روز گذشته تشکيل جلسه دادند تا در اين باره گفتگو کنند ولی هيچ خبری در اين زمينه منتشر نشده است.

ترتيب دهندگان مسابقات گفته بودند که تيم کوبا احتمالا شامل فقط بازيکنانی ميشود که در کوبا اقامت دارند و نه بازيکنانی که به که آمريکا پناهنده شده اند نظير " هوزه کونتراراس Jose Contreras " ، "اورلندو هرناندز Orlando Hernandez " و " ليوان هرناندز Livan Hernandez" که همه ستارگان ليگ اصلی بيسبال شده اند .

XS
SM
MD
LG