لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۰۷

رامسفلد: امکان بازگشت ٢٠٠٠٠ سرباز آمريکائی پس از انتخابات هفته آينده عراق


دانلد رامسفلد وزير دفاع آمريکا گفت پنتاگون اميدوار است که ٢٠٠٠٠ نفر از سربازان آمريکائی را پس از انتخابات پارلمانی هفت آينده عراق به آمريکا بازگرداند.

روز پنجشنبه آقای رامسفلد گفت اين حرکت در جهت عکس تقويت نيروئی است که در پيشاپيش انتخابات برای جلوگيری از حملات ستيزه جويان به حوزه های رأی گيری انجام شد.

در خبر جداگانه ای مقامات گفتند که ممکن است فرستادن دو گردان تازه به عراق را که قرار بود در هفته های آتی باشد، کَنسِل کنند.

در همين حال ستيزه جويان عراق در يک اعلاميه اينترنتی که روزپنجشنبه منتشرشد و به ارتش اسلامی عراق نسبت داده شد، اعلام کردند که رونالد شولز مشاورآمريکائی امورامنيتی را که اين هفته ربوده بودند، کشته اند. کاخ سفيد می گويد نمی تواند اعلاميه ربايندگان عراقی را در مورد آن که گروگان خود را کشته اند تاييد کند.

شبکه تلويزيونی الجزيره روز سه شنبه نواری ويديوئی را ازمشاورامنيتی آمريکائی منتشرساخت. ربايندگان وی گفتند اگر تمامی زندانيان عراقی آزاد نشوند، گروگان خود را تا ۴۸ ساعت ديگرخواهند کشت. بستگان آقای شولز گفتند تقريبا اطمينان دارند مردی که تصوير وی منتشرشد، خويشاوند آن ها بوده است.

گروه ديگری درعراق چهارتن ازفعالان صلح غربی را به گروگان گرفته است. اين گروه روز پنجشنبه اعلام کرد مهلت خود را در مورد کشتن گروگان ها تا روز يکشنبه تمديد کرده است و اگر تا آن تاريخ کليه زندانيان عراقی آزاد نشوند، گروگان ها را خواهند کشت.

در رويدادی ديگر در روز پنجشنبه، يک بمب گذار انتحاری خود را در يک اتوبوس مسافری در بغداد منفجر کرد و دست کم ۳۰ نفر را کشت. اتوبوس عازم شهر شيعی نشين ناصريه بود.

XS
SM
MD
LG