لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۰۴

مشعل المپيک به ايتاليا محل بازيهای زمستانی ۲۰۰۶ حمل شد


در حالی که دو ماه بيش تا آغاز مسابقات المپيک زمستانی ۲۰۰۶ در تورين در ايتاليا باقی نمانده است، روز چهارشنبه مشعل المپيک به آن کشور حمل شد. مشعل توسط يک هواپيمای حمل و نقل نظامی ايتاليائی از آتن پايتخت يونان محل برگزاری المپيک تابستانی ۲۰۰۴ به فرودگاه نظامی چيام پينو ايتاليا حمل شد.

والنتينو کاستلانی رئيس کميته ترتيب دهنده مسابقات تورين، مشعل را که برای سهولت حمل در هواپيما در يک فانوس جای داده شده بود از هواپيما به خاک ايتاليا حمل کرد و در حاليکه يک باند نظامی ايتاليا سرود المپيک را نواخت ان را در دست داشت.

مشعل المپيک به کاخ رياست جمهوری ايتاليا انتقال خواهد يافت و در آنجا رئيس جمهوری آنکشور آن را روشن خواهد کرد و سپس به نخستين حمل کننده مشعل برای حمل امدادی آن تحويل خواهد داد.

نخستين مشعل دار المپيک زمستانی ۲۰۰۶ استفانو بالدينی برنده مدال طلای دوی ماراتن مردان در المپيک تابستان گذشته در آتن است. حمل مشعل مسافت ۱۱۳۰۰ کيلومتر و گذر از نقاط ديدنی ايتاليا در بر خواهد گرفت. حدود ده هزار نفر در حمل امدادی مشعل در تمام استان های ايتاليا و نيز در فرانسه، اتريش، سوئيس و اسلوانی شرکت خواهند کرد.

نخستين روز حمل مشعل با روشن کردن آتشدانی در بنائی در ايتاليا که توسط ميکل آنجلو نقاش، مجسمه ساز، معمار و شاعر مشهور ايتاليائی طراحی شده است و درست در محلی که حمل امدادی مشعل برای المپيک ۱۹۶۰ در رم آغاز شد، بپايان خواهد رسيد.

حمل مشعل شامل انتقال آن با يک اتومبيل کروکی فراری، قايق هائی که در کانالهای شهر ونيز حرکت می کنند و يک هنگ سواره نظام خواهد بود. در تاريخ دهم فوريه آينده، آخرين مشعل دار در آئينهای گشايش، آتشدان المپيک را با آن روشن خواهد ساخت و بازيهای المپيک ۲۰۰۶ آغاز خواهند شد.

XS
SM
MD
LG