لینکهای قابل دسترسی

جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۱۳

بوش درآستانه انتخابات در عراق پيشرفت های آن کشور را شگفت انگيز خواند


پرزيدنت بوش از سياست خود در عراق، با ايراد يک سخنرانی در واشنگتن، که بيشتر به تشريح پيشرفت های اقتصادی در عراق اختصاص داشت، دفاع کرده است.

پرزيدنت بوش گفت عراقی ها در دو سال و نيم گذشته پيشرفتهائی شگفت انگيز داشته اند، و از انتخابات هفته آينده در عراق به عنوان نشانه ای از پيشرفت ها ياد کرد.

سخنرانی امروز پرزيدنت بوش در شورای روابط خارجی آمريکا دومين سخنرانی او از يک رشته سخنرانی هائی است که هدف آنها تشريح استراتژی دولت او برای رسيدن به پيروزی در جنگ عراق است.

پرزيدنت بوش اقدامات بعمل آمده توسط نيروهای ائتلاف و دولت عراق در نجف را مظهری از تداوم پيشرفت در عراق توصيف کرد. پرزيدنت بوش گفت اقتصاد اين شهر در سال ۲۰۰۳ که کنترل آن به دست شبه نظاميانی خشن افتاد به نابودی کشيده شد، اما پس از آنکه نيروهای ائتلاف و سربازان عراقی در تابستان ۲۰۰۴ با شبه نظاميان جنگيدند و آنها را خلع سلاح کردند، بازسازی اين شهر شيعه نشين نيز آغاز شد.

پرزيدنت بوش از ايجاد سيستم های آبياری، پروژه های خانه سازی و احيای فعاليت های اقتصادی به عنوان بخشی از تلاش های بازسازی در عراق ياد کرد.

پرزيدنت بوش اذعان کرد که مشکلات، از جمله تهديدهای امنيتی و کمبود برق ، باقی است. پرزيدنت بوش گفت از آنجا که مردم عراق شاهد پيشرفت ها هستند، دموکراسی را بجای استبداد و خودکامگی انتخاب ميکنند.

شاخص های معرف تائيد کارنامه او نزد مردم آمريکا به پائين ترين سطح تنزل کرده است که بخشی از آن ناشی از عدم رضايت مردم از جنگ عراق است.

XS
SM
MD
LG