لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۵۳

نظر پرزيدنت بوش در باره عراق و جنگ عليه تروريسم


آيت الله علی خامنه اي، رهبر جمهوری اسلامی ايران، اخيراً، از جلال طالباني، رئيس جمهوری عراق با تأکيد خواست تاريخی را برای خروج نيروهای امريکايی از عراق، تعيين کند. پرزيدنت جرج-دابليو-بوش، رئيس جمهوری امريکا می گويد، هر گونه عقب نشينی نا سنجيده ای پيش از آنکه زمان مساعد فرا رسد، نوعی پيروزی برای تروريستها ئی که با بشريت وارد جنگ شده اند محسوب خواهد شد.

پرزيدنت بوش می گويد: «هدف اينها بيرون راندن امريکا و نيروهای ائتلاف از عراق و بهره برداری از خلأ حاصله برای استقرار استيلای خود بر عراق خواهد بود. پس از اين مرحله، تروريستها از عراق بعنوان پايگاهی برای انجام حملات بر ضد امريکا و براندازی حکومتهای ميانه رو خاورميانه استفاده خواهند کرد....و خواهند کوشيد يک امپراتوری مطلقه اسلامی که يک طرف آن در اندونزی و طرف ديگر آن در اسپانيا است، مستقر سازند.»

پرزيدنت بوش می گويد: «اين، هدفی است که خود آنها اعلام کرده اند، اين تروريستها، چيزی که قابل ارائه به مردم عراق باشد ندارند.»

پرزيدنت بوش می گويد: آمريکا، عراق را رها نخواهد کرد: پرزيدنت بوش می گويد: «ما به مردم عراق کمک خواهيم کرد تا شالوده عراقی نيرومند را همراه با نظام دمکراسی برای استقرار حکومت مردم بر مردم، و به منظور حفظ و صيانت خود، و دفاع از خويشتن، پايه گذاری کنند... و با پايه گذاری آزادی در عراق ما پايه های صلح را نيز برای نسلهای آينده بنا خواهيم گذارد.

پرزيدنت بوش ميگويد، عراقيها در ظرف 2 سال و نيم گذشته، به پيشرفتهای بزرگی نائل شده اند و ... به گفته رئيس جمهوری امريکا از ذلت زندگی زير چکه های يک ديکتاتور ستم پيشه، تا قله رفيع انجام انتخابات آزاد...تأسيس نهادهای دمکراتيک... به پيش رفته اند. عراقيها در روز پانزدهم ماه دسامبر جاري، برای تأسيس يک حکومت کاملاً مبتنی بر قانون اساسي، آراء خود را به صندوقها خواهند ريخت: "

عراقيها با هر يک رأی خود، پيامی روشن و بی ابهام برای تروريستها فرستاده اند و اعلام کرده اند که مرعوب نخواهند شد. مردم عراق گفته اندکه اين خود عراقيها هستند که آينده کشور خود را تعيين خواهند کرد."

پرزيدنت بوش ميگويد، همانگونه که به مرور ، نيروهای نظامی و امنيتی عراق تجربه کسب ميکنند... نيروهای ائتلاف نيز، بهمان نسبت خواهند توانست از تعداد سربازان خود بکاهند. پرزيدنت بوش می گويد: «پيروزی در عراق، الهام بخش خلبان از دمشق تا تهران خواهد بود... و نويد اميد را در سر تا سر منطقه ای آشوب زده گسترش خواهد داد...و خطر دهشتناکی را از زندگی و حيات مردم منطقه بيرون خواهد برد.

XS
SM
MD
LG